Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4930

Stalker z Tychów skazany na 1,5 roku więzienia

W listopadzie 2019 roku policja zatrzymała Aleksandra P. - młodego mężczyznę, który nękał studentów Uniwersytetu Śląskiego. 3 lata później - 15 listopada 2022 roku zapadł wyrok. 27-letni tyszanin został skazany na karę pozbawienia wolności.

laptop,komputer
Stalker z Tychów skazany na rok więzienia


Aleksander P. był studentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ale został z niego wydalony ze względu na swoje zachowanie. Młody mężczyzna obrażał w sieci dziesiątki studentów. Pisał o nich setki wulgarnych komentarzy i wysyłał im i ich bliskim pogróżki.

- Prokuratura Rejonowa Katowice - Północ w Katowicach w dniu 26 maja 2020 roku, skierowała do Sądu Rejonowego Katowice - Zachód w Katowicach akt oskarżenia przeciwko oskarżonemu o popełnienie 44 przestępstw, na szkodę 20 pokrzywdzonych. Zarzuty dotyczyły: uporczywego nękania pokrzywdzonych za pośrednictwem portali internetowych, znieważania pokrzywdzonych, stosowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonej i obejmowały okres od 1 czerwca 2018 roku do 31 grudnia 2019 roku - poinformowała portal tychy.info Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

W śledztwie postanowieniem z dnia 20 listopada 2019 roku zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który został uchylony na etapie postępowania sądowego przez Sąd postanowieniem z dnia 10 listopada 2020 roku. Wobec oskarżonego Sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, między innymi w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejsza niż 200 metrów.

- Wyrokiem Sądu Rejonowego Katowice - Zachód w Katowicach skazano mężczyznę na karę łączną w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, nadto orzeczono zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 200 metrów oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi w jakikolwiek sposób na okres 10 lat. Zaliczono na poczet orzeczonej kary okres tymczasowego aresztowania - przekazała rzeczniczka.

Prokurator złożył apelację od przedmiotowego wyroku, zarzucając wymierzenie oskarżonemu zbyt niskiej kary. Sąd Okręgowy w Katowicach w listopadzie 2022 roku utrzymał w mocy wyrok Sądu I instancji.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.