Wiadomości

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 436

Wakacje w Bułgarii - atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć

Materiał partnera:

Wakacje to czas zapomnienia, który chcemy spędzić w pięknym miejscu, gdzie w komfortowych warunkach naładujemy baterie na pozostałą część roku. Dla wielu osób, oprócz błogiego lenistwa ważne są również atrakcje i miejsca, w których aktywnie spędzą czas, lub odbędą przyjemną lekcję historii.

Co roku jakiś kraj wysuwa się na prowadzenie wśród najbardziej popularnych. Tak też jest z Bułgarią. Przez lata niedoceniana, czasami wyśmiewana, kojarzyła się z przaśnymi czasami minionej epok. Długo była jedyną możliwością wyjazdu zagranicznego i to też dla nielicznych, nazywaną właśnie wczasami w Bułgarii. Ale zupełnie niesłusznie otrzymała taką opinię i ostatnie lata pokazują, że Bułgarzy skutecznie starają się odczarować obraz swojego kraju. Współczesna Bułgaria ma wiele do zaproponowania zarówno pod względem noclegów w Bułgarii, jak również atrakcji. Gotowi na wakacje w Bułgarii? 

Odczarujmy Bułgarię
Na początek zacznijmy od bazy noclegowej.  Hotele w Bułgarii to bardzo dobry standard wypoczynku. Nowoczesna baza, gwarantuje piękne pokoje, wykończone w europejskim standardzie. Dodatkowo mają niezaprzeczalny walor niedostępny nigdzie indziej- noclegi w Bułgarii to wspaniały widok z okna wprost na morze Czarne. Na prowadzenie wysuwa się oferta Warny, nazywanej morską stolicą Bułgarii. W lecie jest tętniącym życiem kurortem, pełnym atrakcji i rozrywek uwielbianych przez turystów. To trzecie co do wielkości miasto, idealnie sprawdzi się na wakacje w Bułgarii. Znajdują się tu trzy główne i najbardziej rozpoznawalne plaże, przy których można spędzić czas w licznych restauracjach lub barach hotelowych.

Veliko Tarnovo - Miasto fort w malowniczej okolicy
Niewielkie i urokliwe miasteczko położone w środkowej Bułgarii, niegdyś było stolicą i siedzibą władców. Malownicze uliczki starej części, w których warto celowo pobłądzić, aby poczuć prawdziwy klimat wakacji w Bułgarii. Piękną architekturę regionu z dumą prezentuje Klasztor Przemienienia Pańskiego. 

Wczasy w Bułgarii jako city break
Nie tylko nadmorskie kurorty lub malownicze miasteczka mogą być celem turystycznych podróży. Nierzadko turyści, którzy szukają bezkompromisowych atrakcji wybierają pobyt w dużych miastach. Sofia, jako stolica również ma wiele do zaoferowania. Ogromna baza noclegowa, gwarantuje, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni hotel w Bułgarii. Zaczynając od znanych sieci hotelowych,  a na kameralnych noclegach kończąc. Co warto zobaczyć w Sofii? Swoją wycieczkę, warto rozpocząć od starego miasta i jego ruin. Teren ten jest ciągłym miejscem prac archeologów, gdzie wciąż odkrywane są kolejne fragmenty starożytnych ruin. Najbardziej powszechne atrakcje to oczywiście Cerkiew Świętej Sofii z podziemnym muzeum i nekropolią, Sobór Aleksandra Newskiego, Cerkiew Boyana, Cerkiew Świętego Jerzego z IV w. 
Dla wielbicieli muzeów, Sofia jest wymarzonym miejscem podróży. Wakacje w Bułgarii mogą być okazją do zanurzenia się ofertę kulturalną niespotykaną nigdzie indziej. Narodowe Muzeum Historii, z unikatowymi dziełami sztuki starożytnej, Narodowe Muzeum Historii Naturalnej, Narodowe Muzeum Archeologicznego i Narodowa Galerii Sztuki to lista minimum dla wielbicieli sztuki. 

Nessbar, czar nadmorskich wczasów w Bułgarii
 Malownicze uliczki, nadmorski klimat, malutkie knajpki serwujące świeże, lokalne jedzenie, to raj dla turystów. Dzień można spędzić na jednej z najpiękniejszych plaż morza Czarnego, gdzie na piaszczystej plaży można naładować baterie. To właśnie w tym rejonie, jest słynna plaża Słoneczny Brzeg. Perła Morza Czarnego, jak zwykło się mówić o Nessebar, oferuje również wiele atrakcji związanych z aktywnościami wodnymi, a lokalne wypożyczalnie sprzętu z chęcią dopasują ich rodzaj do naszych upodobań i umiejętności. O podniebienia i żołądki zadba wiele lokalnych restauracji i barów. Nocleg w Bułgarii w tym rejonie jest również bardzo atrakcyjny i z powodzeniem sprosta wyszukanym gustom. 
To wszystko sprawia, że wakacje w Bułgarii z powodzeniem mogą konkurować z ofertami innych regionów. Bułgaria udowadnia, że nie pozostaje w tyle i na tle innych popularnych kierunków turystycznych, znalazła swoje miejsce. Co więcej, staje się dla nich zagrożeniem i wyborem bardzo modnym i jednocześnie nietuzinkowym.

Veliko Tarnovo shutterstock 1500893702

Sozpol shutterstock 1048394359 (2)

zdjecie glowne Plaża na Złotych Piaskach shutterstock 526800901