Wiadomości

  • 5 grudnia 2022
  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1658

Tyski pływak Dawid Wiekiera wrócił ze złotem z Bydgoszczy!

Tyski pływak Dawid Wiekiera zwyciężył na dystansie 200 m stylem klasycznym podczas 79. Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Bydgoszczy! Startował na krótkim basenie. Zawodnik Wodnika 29 Tychy uzyskał też wynik lepszy od dotychczasowego rekordu Polski!

Dawid Wiekiera
Dawid Wiekiera · fot. https://www.polswim.pl/


Podopieczny trenera Marka Mroza już kilkanaście dni temu pływał niewiele wolniej od wyniku 2:06.19, który Rafał Kusto zanotował w 2020 roku. Na zawodach Arena Grand Prix w Poznaniu zabrakło mu do tego osiągnięcia jedenastu setnych sekundy. Tym razem osiem długości basenu pokonał w 2:06.08, wyprzedzając Jana Kałusowskiego i Maksymiliana Cerlicha.- Wiadomo, że apetyt cały czas rośnie i chciałbym poprawiać życiówki, czyli poprawiać rekordy kraju. Myślę, że parę błędów się znajdzie. Jeszcze nie analizowałem tego wyścigu. Nie był najlepszy, ale bardzo dobry, wystarczył na zwycięstwo i rekord Polski - mówił po zawodach Dawid Wiekiera, który na najwyższym stopniu podium zimowego czempionatu stanął drugi rok z rzędu.

ar / tychy.info

źródło: Polski Związek Pływacki

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.