Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2022
  • 13 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1328

Jeśli samochód nie odpala, pomóc może Straż Miejska

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym Straż Miejska w Tychach, która posiada urządzenie rozruchowe, wspomagające odpalenie silnika pojazdu, pomoże mieszkańcom w przypadku problemów z akumulatorem.

Jeśli samochód nie odpala, pomóc może Straż Miejska - 12.2022 · fot. Straż Miejska Tychy


W nagłych i awaryjnych sytuacjach patrol może zostać skierowany przez dyżurnego SM do udzielenia pomocy w uruchomieniu samochodu. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić na numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

- Kierowco! Pamiętaj, że aparat rozruchowy i patrol Straży Miejskiej to nie jest rozwiązanie problemu niesprawnego akumulatora w Twoim samochodzie. Pomagamy, ale nie naprawiamy pojazdów! Nie zawsze da się „ożywić” akumulator - podkreślają tyscy strażnicy.

- Dyżurny przyjmie prośbę o pomoc, ale patrol zostanie wysłany tylko w przypadkach kiedy strażnicy nie będą aktualnie realizować zgłoszonych interwencji. Zawsze priorytetem dla działania SM będzie ratowanie zagrożonego życia i zdrowia mieszkańców. W takich przypadkach „ratowanie” akumulatorów musi zejść na dalszy plan - wyjaśniają.

- Jeśli zgłoszenia będą się powtarzać i będą dotyczyć tych samych kierowców, dyżurny SM odmówi udzielenia pomocy w uruchomieniu pojazdu. W takich przypadkach kierowcom, którzy wykorzystują strażników jako bezpłatną pomoc drogową, radzimy wizytę w warsztacie samochodowym lub zakup nowego akumulatora - dodają.

A jeśli czas oczekiwania na przyjazd patrolu się wydłuży?

- Kierowco, nie miej pretensji do funkcjonariuszy. Pomagamy bezinteresownie, a w codziennej służbie zdarzają się nieprzewidywane sytuacje, na które nie ma wpływu ani dyżurny przyjmujący Twoją prośbę ani patrol przemieszczający się w terenie - tłumaczą strażnicy miejscy.

ar / tychy.info

źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.