Wiadomości

  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 412

Projekt domu do 70m2

Materiał partnera:

Małe nie znaczy gorsze - domy o niewielkiej powierzchni mają wiele zalet i nie chodzi tylko o mniejsze koszty budowy i użytkowania. O wiele prostsze są też procedury związane z prawem. Co konkretnie? Dowiedz się więcej!

projektdomu70m2


Małe domy a prawo budowlaneNowelizacja prawa budowlanego w Polskim Ładzie znacznie ułatwiła procedury w przypadku niewielkich domów. Pozwolenie na budowę nie jest już wymagane, jeżeli powierzchnia zabudowy domu nie przekracza 70 m2. Wystarczy wówczas zgłoszenie zabudowy. Ale to nie jedyna korzyść. Nie jest również wymagane zatrudnianie kierownika budowy ani prowadzenie dziennika budowy. Wszystko to oznacza dla Ciebie spore oszczędności.

Charakterystyka domów do 70 m2Niewielkie domy wymagają sensownego rozplanowania pomieszczeń, decyduje to bowiem o późniejszym komforcie użytkowania. Czego więc można oczekiwać po takim metrażu?

Otwarta kuchnia, łącząca się z pokojem dziennym i hol stanowiący przejście do pozostałych pomieszczeń to rozwiązanie o dużej funkcjonalności. Dzięki temu przestrzeń sprawia wrażenie większej, łatwo wykonać ciekawą aranżację, a pokój może stać się miejscem wspólnych, rodzinnych posiłków.

Budynki do 70 m2 w technologii domów szkieletowych drewnianych to rozwiązanie ekologiczne, a równocześnie tanie. Jeśli jednak wolisz bardziej typowe konstrukcje postaw na budynki murowane z ceramiki, która także jest przyjazna dla środowiska.

Niewielki metraż nie musi też stanowić ograniczenia dla architektury budynku. Wolisz styl nowoczesny, czy tradycyjny, dach dwu-, czy wielospadowy? Różnorodne projekty biura Archeton dadzą Ci możliwość wyboru tego, co lubisz.

Projekt domu 70 m2 z poddaszem użytkowymProjekt domu 70 m2, dostępny na https://archeton.pl/170-domy-do-70-m2-zabudowy to zarówno dom parterowy, jak i z poddaszem użytkowym, czy piętrowy. Decydując się na dom z poddaszem zyskujesz nawet więcej - ulgi prawne odnoszą się bowiem do powierzchni zabudowy, a poddasze da Ci dodatkowy metraż użytkowy!

Dom z poddaszem to również możliwość łatwiejszego podziału na strefę dzienną i nocną. Taki budynek można też stawiać etapami, co jest dobrym pomysłem, jeśli nie posiadasz od razu wszystkich niezbędnych funduszy. Najpierw można oddać do użytku parter, a dopiero później poddasze.

Domy z poddaszem użytkowym są też często bardziej energooszczędne od tych bez poddasza. Konstrukcje te mają dużo jasnych przestrzeni i są dobrze doświetlone, co dodatkowo ogrzewa wnętrza i wpływa na pozytywny nastrój jego mieszkańców.

Jedynym warunkiem jest, aby budynek nie naruszał miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy planu o warunkach zabudowy. Niewielkie domy do 70 m2 da się jednak bez problemu posadowić nawet na wąskich działkach.

Gotowe i różnorodne projekty od rękiDom o małej powierzchni zabudowy to duża oszczędność kosztów. Możesz je jeszcze obniżyć decydując się na gotowy projekt z biura Archeton. Nasze projekty są przemyślane i dopracowane, a za ich stworzenie odpowiedzialny jest zespół doświadczonych architektów. Funkcjonalne i eleganckie budynki na każdą działkę. Sprawdź naszą specjalnie przygotowaną kolekcję domów do 70 m2!