Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2022
  • 3 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3797

[FOTO] Potrącenie rowerzysty na oznakowanym przejeździe

W środę, 30 listopada około godziny 16:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych z wyznaczoną ścieżką rowerową u zbiegu ul. Budowlanych - Batorego doszło do potrącenia rowerzysty przez 47-letniego kierowcę osobowego Opla.

Potrącenie rowerzysty na oznakowanym przejeździe - 30.11.2022 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zdarzenia wezwane zostały: pogotowie, zastępy tyskiej straży pożarnej oraz policja. Na czas działań ruch na skrzyżowaniu został zablokowany. Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych z pomocą rowerzyście pospieszyli świadkowie zdarzenia. W wyniku potrącenia rowerzysta (61 lat) doznał urazu głowy i po wstępnym opatrzeniu na miejscu został przetransportowany do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że do zdarzenia doszło, gdy rowerzysta zbliżał się do krawędzi jezdni, opuszczając przejście dla pieszych. Ze względu na wstępne zakwalifikowanie zdarzenia jako wypadek, na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki.

Po zakończeniu działań technika, strażacy przy użyciu środka chemicznego oraz wody usunęli plamę krwi z chodnika. Działania służb ratunkowych na miejscu trwały około dwóch godzin.

Policjanci z tyskiej komendy policji prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.