Wiadomości

  • 29 listopada 2022
  • 7 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1559

Przygotują paczki dla pszczyńskiego domu dziecka - wesprzyjmy ich!

Trzeci już raz małżeństwo z Tychów organizuje zbiórkę pieniężną na prezenty świąteczne dla dzieciaków z pszczyńskiego domu dziecka. Każdy z nas może ją wesprzeć.

prezent, święta
Przygotują paczki dla pszczyńskiego domu dziecka - możemy ich wesprzeć · fot. pixabay.com


W tym roku inicjatorzy akcji postanowili zakupić każdemu z podopiecznych bon podarunkowy do galerii handlowej.

- Jesteśmy "jeszcze" w miarę młodym małżeństwem, które marzyło o adopcji, choć mamy i swoje dzieci. Niestety przez wzgląd na wymagania, jakie trzeba spełnić, by zostać rodziną zastępczą, nie jest nam to dane. Dlatego chcieliśmy choć w taki sposób dać dzieciakom odrobinę radości. Dlaczego dom dziecka w Pszczynie? A dlatego, że przebywają w nim już starsze dzieciaki w wieku od 7 lat, którym ciężko już znaleźć prawdziwy dom. Po rozmowie z dyrektor ośrodka stwierdziliśmy, że najlepszym prezentem będą bony podarunkowe do galerii handlowej Gemini Park bądź Sfera, tak aby każdy mógł kupić sobie to, czego potrzebuje, coś co wybierze sobie samodzielnie, gdyż na co dzień te dzieciaki muszą chodzić w tym, co dostają - mówi Paweł Skutela.

- Po rozmowie z Panią Dyrektor doszliśmy do wniosku, ze dzieciom bardzo potrzebne są ubrania i buty. Niestety placówka nie jest w stanie zapewnić im odpowiedniego ubioru, ponieważ na miesiąc przypada tylko 40 złotych na osobę, a dzieci jest 29. Nie będę się rozpisywać co ile kosztuje, gdzie i co można kupić, bo większość z nas ma dzieci i dobrze wie, ile musimy wydać na ubiór dla dziecka i jak często trzeba kupować nowe rzeczy, no bo jak nie zniszczy w szkole to szybko wyrośnie - dodaje.

Zbiórka trwa w serwisie pomagam.pl: https://pomagam.pl/dzieciakipszczyna

- Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć nas w tym projekcie finansowo, to prosimy chociaż o udostępnienie na swoich profilach. Każda złotówka jest bliższa celu, a my będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc - mówią organizatorzy.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.