Wiadomości

  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 2021

[FOTO] Rewitalizacja Czułowa: ważne słowa wyryte w cegłach

W ubiegłym tygodniu Miejskie Centrum Kultury postawiło kropkę nad "i" w działaniach związanych z rewitalizacją osiedla Czułów. Budynki zostały ozdobione cegłami z wyrytymi na nich słowami z pozytywnym przekazem.

Rewitalizacja Czułowa: ważne słowa wyryte w cegłach - 27.11.2022 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


- Budynki Osady wzbogaciły nieoczywiste elementy - na małych cegiełkach widzimy jaką siłę mają słowa - te proste, codzienne, ale bardzo ważne słowa. Sprawdźcie sami co mówią mury na Czułowie - zachęcają pracownicy Miejskiego Centrum Kultury.

A te drobne akcenty powstały za sprawą pomysłowości dzieci z Placówki "Baza" oraz Marty Piróg (Kafelteria), która nadała im artystyczny wymiar i wypaliła w piecu.

Przypomnijmy: od czerwca do sierpnia w ramach programu Rewitalizacji Czułowa Osady Miejskie Centrum Kultury w Tychach organizowało animacje i warsztaty dla najmłodszych mieszkańców tej dzielnicy. Powstały ekologiczne drewniane kwietniki wypełnione roślinnością, a budynki ozdobiły elementy ceramiczne stworzone właśnie przez czułowian.

- Każde działanie tegorocznej Rewitalizacji na Czułowie miało swój cel. Podczas survivalu nacisk był kładziony na praktyczne umiejętności pozwalające radzić sobie sprytnymi rozwiązaniami w codziennych trudnościach, ale także wzmacnianie wiary w siebie i swoje możliwości u uczestników zajęć. Podczas stolarki dzieci rozwijały zdolności manualne i zmysł techniczny, uczyły się koncentracji, poznawały trud pracy fizycznej i wartość przedmiotów, nawet tak zwyczajnych jak donica, na której zbudowanie potrzebują kilku godzin ostrożnej i precyzyjnej pracy. Zajęcia z pasjonatką zielarstwa i ogrodnictwa pomogły dzieciom zrozumieć w jaki sposób dbać o rośliny i które zioła lub kwiaty warto mieć u siebie w domu. Ceramika rozwijała kreatywność pozwalając na odciśnięcie w glinie swojej wizji artystycznej, która została wypalona w piecu ceramicznym i dziś stanowi stały element osiedla - podsumowała Małgorzata Król, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Więcej na temat tych działań piszemy w artykule: Działania w ramach rewitalizacji Czułowa-Osady.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj