Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 1653

[FOTO] Ikony reprezentacji Polski w piłce ręcznej w tyskiej szkole!

Ikony reprezentacji Polski w piłce ręcznej - Iwona Niedźwiedź i Sławomir Szmal gościli w poniedziałek, 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 35 w Tychach.

Ikony reprezentacji Polski w piłce ręcznej w tyskiej szkole - 28.11.2022 · fot. Urząd Marszałkowski


Wybór szkoły - SP nr 35 w Tychach nie był przypadkowy. Placówka ma ogromne tradycje sportowe, jej absolwentami są legendarny hokeista Mariusz Czerkawski i reprezentant Polski w piłce nożnej, uczestnik mundialu w Katarze, Arkadiusz Milik. W szkole gra się jednak też w piłkę ręczną, a 28 listopada wskazówek młodym zawodnikom udzielali Iwona Niedźwiedź i Sławomir Szmal.

- Sport uczy i wychowuje, szlifuje charaktery i zachęca do pozytywnej rywalizacji w duchu fair-play. Oczywiście z piłką nożną ciężko konkurować, zwłaszcza, gdy trwa mundial, ale za każdym razem, gdy gra reprezentacja narodowa, to zainteresowanie daną dyscypliną wzrasta. Nasza kadra, którą zobaczymy na parkietach w styczniu ma ogromny potencjał. Jeśli dotrze przynajmniej do ćwierćfinału, to odbije się to echem i na pewno przełoży się na chęć trenowania piłki ręcznej - ocenia Sławomir Szmal, legendarny bramkarz reprezentacji.

W spotkaniu w szkole uczestniczył prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

- Piłka ręczna w moich czasach szkolnych była bardzo popularna, można powiedzieć, że była dyscypliną obowiązkową - mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

- Dla mnie jako prezydenta miasta, który dużą uwagę przywiązuje do sportu oraz aktywności fizycznej dzieci i młodzieży - ważne jest to, by piłka ręczna wróciła na należne jej miejsce i była tak popularna jak kiedyś. W szkole, w której dziś jesteśmy to już się dzieje - widzimy dzieci trenujące popularnego "szypiorniaka" i radość, jaką przynosi im ten sport. Oby w ich ślady poszli kolejni młodzi ludzie w naszym mieście - podkreślił prezydent Andrzej Dziuba.

Legendarni zawodnicy promują tę dyscyplinę sportu awizując jednocześnie mistrzostwa świata, które od 11 do 29 stycznia 2023 roku będą odbywały się na parkietach w Polsce i w Szwecji. W Polsce turniej odbędzie się w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Płocku. W swojej grupie Biało-Czerwoni zagrają z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską.

Śląskie jest Regionem Gospodarzem mistrzostw, które w styczniu 2023 roku wspólnie zorganizują Polska i Szwecja. Polska będzie gościła 61 ze 112 spotkań turnieju. W imprezie wezmą udział 32 ekipy. Ceremonię otwarcia, mecz inauguracyjny oraz wszystkie występy naszej reprezentacji w rundzie wstępnej zobaczymy w Katowicach.

Tuż przed światowym turniejem, w dniach 4-6 stycznia Polacy zagrają w Katowicach mecze kontrolne z Belgią i Iranem. Już podczas mistrzostw, Biało-Czerwoni w meczu otwarcia podejmą w Spodku reprezentację Francji.

ar / tychy.info

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.