Wiadomości

  • 29 listopada 2022
  • 30 listopada 2022
  • wyświetleń: 2493

Niebezpieczny 44-latek na drodze. 5 wykroczeń i utrata prawa jazdy

Policjanci z grupy Speed na co dzień zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Zatrzymany przez nich do kontroli drogowej 44-latek popełnił pięć wykroczeń, gromadząc 27 punktów karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał łącznie mandat karny na kwotę 1100 złotych.

radiowóz , policja, ilustracja , drogówka
Więcej patroli policji na drogach w święta · fot. Śląska Policja


Policyjna grupa Speed w Tychach namierzyła kolejnego pirata drogowego. 44-letni kierujący mercedesem zwrócił uwagę policjantów jazdą bez włączonych świateł oraz przekroczeniem prędkości na trasie DK1. Mężczyzna jechał 100 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość wynosiła 70 km/h. Ponadto kierujący jechał lewym pasem ruchu, mimo że prawy był wolny i zmienił pas bez użycia kierunkowskazu. Na koniec okazało się, że jedną rękę miał zajętą trzymaniem telefonu komórkowego, przez który prowadził rozmowę.

Łącznie za wszystkie wykroczenia mężczyzna otrzymał mandat karny wysokości 1100 złotych. Kierujący stracił prawo jazdy, gromadząc 27 punków karnych. Policjanci apelują do kierowców, aby nie lekceważyli zasad bezpieczeństwa na drodze, ponieważ to może doprowadzić do tragedii.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.