Wiadomości

  • 28 listopada 2022
  • 30 listopada 2022
  • wyświetleń: 4572

Fatalny wypadek na moście w Bieruniu. 5 osób w szpitalu

Do wypadku, który był następstwem brawury, a w jego wyniku do szpitala trafiło aż 5 osób, doszło w sobotnią noc na bieruńskim odcinku DK 44.

Wypadek na moście w Bieruniu - 26.11.2022 · fot. OSP Bieruń Nowy


Do groźnego zdarzenia doszło 26 listopada tuż przed godz. 23.00 na moście nad Wisłą. Z ustaleń policjantów z bieruńskiej drogówki wynika, że kierujący peugeotem 20-letni mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego, jadąc ulicą Warszawską w kierunku Oświęcimia, nie dostosował prędkości do panujących warunków, utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z citroenem, w którym za kierownicą siedział również 20-latek przewożący 3 pasażerów. Wszyscy uczestnicy wypadku, z obrażeniami trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obaj młodzi kierowcy byli trzeźwi.

Policja przypomina, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

ar / tychy.info

źródło: KPP Bieruń

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.