Wiadomości

  • 27 listopada 2022
  • 30 listopada 2022
  • wyświetleń: 5359

Kuba z Tychów w finale Masterchefa!

Za nami drugi odcinek półfinału Masterchefa w słonecznej Toskanii. 19-letni tyszanin znalazł się w finałowej czwórce! Gratulujemy!

Kuba z Tychów w finale Masterchefa!
Kuba z Tychów w finale Masterchefa! · fot. TVN


W pierwszej części odcinka gościem był Gaetano Trovato- szef kuchni dwugwiazdkowej restauracji Arnolfo, którą prowadzi wraz z córką Alice. To właśnie oni pomogli jurorom wybrać pierwszego finalistę XI edycji MasterChefa.

Kuba przygotował stek z polędwicy wołowej z cukinią, borowikami, kasztanami i demi-glace.

Mastrechef
fot. TVN


Włoski szef kuchni stwierdził, że mięso jest miękkie, bardzo dobrze przyrządzone, ale cukinia wydaje się zbędna. Sos także przypadł mu do gustu. Magda Gessler stwierdziła, że polędwica jest wyjątkowo dobrze potraktowana, ma genialne punkty smażenia. Uznała jednak, że borowiki mają za mało smaku. Bardzo przypadł jej do gustu dodatek kasztanów.

Włoscy goście także docenili danie, stwierdzając, że jest dobrze przyrządzone i można je zjeść ze smakiem.

Po pierwszej części odcinka miejsce w finale otrzymał Filip, więc Kuba musiał pokazać, co potrafi, w kolejnej konkurencji.

W drugiej części odcinka uczestnicy odwiedzili wyjątkowe miejsce, jakim jest dwugwiazdkowa restauracja San Domenico. Prowadzona jest przez wybitnego kucharza młodego pokolenia Massimiliano Mascia, który zaprezentował, jak przygotować innowacyjne włoskie danie rybne z sosem z brokułów. Zadaniem uczestników, było odtworzenie dania Massimiliano.

Włoski kucharz już po pierwszym kęsie uznał, że danie jest smaczne. Poprosił Kubę, żeby wskazał, która część dania wyszła mu najlepiej, a która sprawiła najwięcej kłopotu. Tyszanin ocenił , że najlepiej udały mu się dodatki i stopień usmażenia ryby. Jedyne, z czego nie był do końca zadowolony to chrupkość panierki.

Szef kuchni stwierdził, że Kubie udało się zrównoważyć sól i pozostałe przyprawy. Dodał, że faktycznie byłoby lepiej, gdyby ryba była nieco bardziej chrupiąca, ale jednocześnie uznał, że młody kucharz zachował odpowiednie proporcje.

Magda Gessler oceniła, że ryba jest idealna w środku. Doceniła danie, pomimo, że jak stwierdziła, panierka mogła być bardziej chrupiąca.

Ostatecznie Kuba z Tychów znalazł się w finałowej czwórce Masterchefa! Gratulujemy i trzymamy kciuki w ostateczniej rywalizacji!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.