tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2022
  • 28 listopada 2022

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

W niedzielę, 27 listopada około godziny 13:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Jaśkowickiej w rejonie ronda Skałka (skrzyżowanie ulic Piłsudskiego - Bielska - Jaśkowicka) doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego samochodem Kia.

Reklama

Potrącenie rowerzysty na ul. Jaśkowickiej - 27.11.2022
Potrącenie rowerzysty na ul. Jaśkowickiej - 27.11.2022 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zdarzenia wezwany został zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Rowerzysta z urazem ręki trafił pod opiekę ratowników medycznych, a następnie został przetransportowany do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierowca osobówki, który uderzył w rowerzystę opuszczającego już przejście dla pieszych. Ze względu na obrażenia rowerzysty (powyżej 7 dni) zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.

Potrącenie rowerzysty na ul. Jaśkowickiej - 27.11.2022
Potrącenie rowerzysty na ul. Jaśkowickiej - 27.11.2022 · fot. 112tychy.pl


Na czas działań został zablokowany zjazd z al. Bielskiej na ul. Jaśkowicką. Na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki. Kierowcy osobówki zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Działania służb ratunkowych na miejscu trwały blisko dwie godziny.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.