Wiadomości

  • 25 listopada 2022
  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 4339

[ZDJĘCIA] Marta Bryła z kolejnymi tanecznymi sukcesami!

Mała tancerka Marta Bryła związana rodzinnie z Jankowicami i Bieruniem w ostatnim czasie wzbogaciła swoje konto o kolejne sukcesy! Zdobyła 2 miejsce w największym konkursie baletowym na świecie YAGP, który odbył się w Paryżu. Wystąpiła też w Finale Mistrzostw Świata IDO w stylu Show Dance, w którym zajęła 6 miejsce. Za nią też nagranie i wizyta w programie Dzień Dobry TVN.

Marta Bryła na największym konkursie baletowym na świecie YAGP w Paryżu · fot. Pineapple Media


Dwa tygodnie temu Marta została wybrana do TOP 12 i wytańczyła miejsce w największym na świecie międzynarodowym konkursie baletu YAGP w Paryżu! Youth America Grand Prix to największy na świecie międzynarodowy konkurs baletowy non-profit oraz program stypendialny otwarty dla studentów tańca wszystkich narodowości, w wieku od 9 do 19 lat. W kategorii Contemporary Junior Age Division 12-14 lat zaprezentowało się blisko 150 tancerzy z całego świata.

W dniu Gali YAGP w Paryżu, Marta uplasowała się w Top 12 YAGP 2023 ale to nie koniec... Jako jedyna dwunastolatka zdobyła miejsce na podium - dokładnie drugie. Dodatkowo otrzymała zaproszenie do Międzynarodowego Młodzieżowego Zespołu Tańca Współczesnego w Izraelu!

- Towarzyszyło mi mnóstwo wspaniałych emocji, nowych wyzwań. Poznałam nowych, cudownych tancerzy. To była jedna z moich najpiękniejszych prezentacji na scenie - mówi Marta Bryła.

Marta Bryła - występ w Finale Mistrzostw Świata IDO w stylu Show Dance
Marta Bryła - występ w Finale Mistrzostw Świata IDO w stylu Show Dance · fot. Pineapple Media


- Podczas wydarzenia mogłam liczyć na miejscu na osobiste wsparcie mojej kochanej trenerki Natalii Gap i rodziny a także na wsparcie tancerzy, znajomych i bliskich z całej Polski. To były cudowne chwile pełne uśmiechów, rozmów i pasji. Spełnienie mojego marzenia stało się możliwe dzięki ciężkiej pracy mojej i trenerów, a także rodziców, zaufaniu wobec nich i wspólnej, głębokiej harmonii. Nad moim rozwojem od 2 lat czuwa Natalia Gap, Jakub Pokuta oraz Alina Towarnicka, a także mój choreograf Karol Mental. Chcę szczególnie podziękować moim kochanym rodzicom, siostrze Rozalii i bratu Antkowi, a także dziadkowi Jankowi. Pragnę także szczególnie podziękować trenerom za ich poświęcenie i pracę ze mną oraz sponsorom za nieustanne wsparcie finansowe - dziękuje 12-latka.

- To cudowne poznać, tańczyć i ćwiczyć z rówieśnikami z całego świata. Dziękuję Wam bardzo. Dziękuję także organizatorom za wspaniałą organizację - dodaje.

Marta Bryła - występ w Finale Mistrzostw Świata IDO w stylu Show Dance
Marta Bryła - występ w Finale Mistrzostw Świata IDO w stylu Show Dance · fot. Pineapple Media


Marta została też finalistką Mistrzostw Świata IDO WORLD SHOW DANCE CHAMPIONSHIPS & IDO WORLD PRODUCTIONS & PERFOMING ART IMPRO CUPS solo dzieci w których zajęła 6 miejsce.

- Dziękuję z całego serca moim trenerom, choreografom, mentorom, wychowawcom i wielu osobom, bez których by się to nie udało. Dziękuję moim najcudowniejszym rodzicom i dziadkom - mówi Marta.

Ostatnio Marta wystąpiła także w reportażu Dzień Dobry TVN który można obejrzeć pod tym linkiem.

Marta Bryła w Dzień Dobry TVN
Marta Bryła w Dzień Dobry TVN - 11.2022 · fot. TVN

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.