tychy.info

Reklama

Wiadomości

 • 25 listopada 2022
 • 7 grudnia 2022

Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy: stoiska, koncerty, atrakcje dla dzieci

Niemal 40 domków ze świątecznymi smakołykami i upominkami, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz moc koncertów na świątecznej scenie - tak będzie wyglądać tegoroczny XIV Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Baczyńskiego w dniach 16-18 grudnia. Przedstawiamy program!

Reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tychach - 17.12.2021
Jarmark Bożonarodzeniowy w Tychach - 17.12.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


To już po raz czternasty Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku przygotowano szereg atrakcji - a po pandemicznej przerwie powraca tu także scena ze znakomitymi koncertami.

Po raz pierwszy można będzie posłuchać Sebastiana Riedla w repertuarze świątecznym - usłyszymy znane kolędy i pastorałki w bluesowej aranżacji, ale także zupełnie nowe kompozycje z tekstami autorstwa Mirosława Bochenka. Wielu ucieszy bożonarodzeniowy koncert zespołu Universe, który nieco starsze pokolenie dobrze zna także właśnie z kolędowego repertuaru.

Po Placu Baczyńskiego poniosą się też kryształowe głosy trzech wokalistek zespołu Tulia, a o ten bardziej tradycyjny repertuar w przepięknych strojach zadba Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Oprócz wieczornych koncertów gwiazd zaplanowano też występy lokalnych artystów - grup dziecięcych, młodzieżowych i senioralnych.

universe


W pobliżu sceny będzie działo się wiele już od wczesnych godzin popołudniowych - w piątek 16 grudnia choinkami ustawionymi w sąsiedztwie sceny zajmą się dzieci i młodzież z tyskich przedszkoli, szkół podstawowych i domów kultury. To one, w ramach konkursu „Drzewko Bożonarodzeniowe” przystroją je własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Tego dnia gościć będziemy reprezentacje z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2 w Tychach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Okno” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi, Przedszkola Artystyczno-sportowego SPORTART, Przedszkola nr 26, Szkół Podstawowych nr 7, nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego, nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej, nr 24 im. Himalaistów Polskich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, nr 37 z oddziałami dwujęzycznymi oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 8. O tym, kto najpiękniej przystroił choinkę dowiemy się jeszcze tego samego dnia podczas wieczornego wręczenia nagród.

Gdy jednak już choinki będą udekorowane, dla całych rodzin przygotowano moc atrakcji na Placu Baczyńskiego. Kubki smakowe rozpali finalista programu Masterchef - Mateusz Krojenka, który stojąc u szczytu wielkiej patelni zaprosi do imponującego gotowania (a później smakowania!) w rozmiarze XXL, nie zabraknie też swojskich świątecznych smaków dzięki pokazowi Remigiusza Rączki połączonego także z możliwością skosztowania przygotowywanych pyszności.

Sebastian Riedel


Efektowne pokazy, przedstawienia i animacje to kolejny mocny punkt tegorocznego Jarmarku, który upłynie także pod znakiem żywiołów - zobaczymy igranie z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos (ten zaprezentuje się podczas wydarzenia łącznie w trzech odsłonach) oraz poskramianie lodu w wykonaniu Ice Teamu, który wyrzeźbi w lodzie prawdziwe cuda - oczywiście z miejskim akcentem. Na dzieci czekać będą pingwiny z zimowej krainy, których historię poznamy podczas przedstawienia Agencji Artystycznej Prym Art, z elfami spotkamy się dzięki Teatrowi Trip, a głowy zadzierać będziemy podczas „Jasełek na wysokości” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop.

Jak co roku, w prawie 40 drewnianych domkach można będzie nabyć artykuły świąteczne (w tym ozdoby choinkowe, zabawki, stroiki), ceramikę artystyczną i użytkową (dzbany, wazy, kubki i inne naczynia z nadrukami lub ręcznie malowane), galanterię, artykuły spożywcze (w tym słodycze, drobne przekąski, potrawy i wyroby regionalne) oraz oczywiście wypieki świąteczne i rozgrzewające jedzenie oraz trunki. Oprócz wystawców z bliska i daleka można tu będzie także spotkać lokalne organizacje pozarządowe i wesprzeć ich działalność kupując rękodzieło wykonane przez podopiecznych stowarzyszeń czy fundacji.

Jak co roku na Placu Baczyńskiego stanie mieniąca się światłem choinka, można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w przygotowanych świątecznych instalacjach, a atmosferę w tle podgrzewać będzie DJ Radla puszczając największe przeboje tego grudniowego czasu. Całości dopełnią animatorzy z teatru Mattenia, którzy czuwać będą nad odwiedzającymi Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy.

PROGRAM16.12.2022 r. PIĄTEK

 • 13:00 Drzewko Bożonarodzeniowe konkurs miejski na strojenie choinki
 • 13:30 Pod wspólnym niebem polskie i ukraińskie kolędy oraz pastorałki w wykonaniu zespołu Oligo Mix Band działającego w Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach
 • 14:30 Świąteczne historie oczami przedszkolaków w wykonaniu podopiecznych Fundacji Rozwoju i Integracji Multiintegra
 • 15:30 Pingwiny z zimowej krainy program muzyczno-animacyjny dla dzieci w wykonaniu Agencji Artystycznej Prym Art
 • 16:40 Blisko już Święta koncert zespołu muzyczno-wokalnego Live Music z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach
 • 17:20 Wielka patelnia pokaz kulinarny w wykonaniu finalisty programu MasterChef Mateusza Krojenki
 • 18:30 Drzewko Bożonarodzeniowe rozstrzygnięcie konkursu na strojenie choinki
 • 19:30 TULIA (nie) TYLKO ŚWIĄTECZNIE
 • 21:00 Fireshow w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos


17.12.2022 r. SOBOTA

 • 12:00 Koncert Kolędowy w wykonaniu zespołu Trio Muzyczne w składzie: Karolina Wosz (wokal, pianino), Amelia Kuta (wokal, wiolonczela) oraz Weronika Korbel (skrzypce).
 • 13:00 Pokaz rzeźbienia w lodzie w wykonaniu Ice Team
 • 14:00 Kolędowo koncert Hani Derej
 • 15:00 Świąteczne spotkanie z Elfami spektakl rodzinny w wykonaniu Teatru Trip
 • 16:00 Świąteczne degustacje kulinarne z Remigiuszem Rączką
 • 18:00 Poczujmy Magię Świąt najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu wokalistek Studia Piosenki VoicePless
 • 19:00 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA MAŁY ŚLĄSK koncert kolędowy
 • 20:30 Pokaz cyrkowy w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos


18.12.2022 r. NIEDZIELA

 • 14:00 Coraz bliżej święta… program artystyczny w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach
 • 15:00 Jasełka na wysokości w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop
 • 16:30 Gwiazdkowy zawrót głowy program artystyczny w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Tychach
 • 17:30 UNIVERSE koncert świąteczny
 • 19:00 SEBASTIAN RIEDEL Kolęda
 • 20:30 Lightshow w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos.


Codziennie:

 • Od 12:00 Świąteczne granie z DJ Radlą
 • Od 13:00 do 18:00 szczudlarze i animatorzy z Teatru Mattenia


Organizator:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Partner:
Fiat Chrysler Automobiles, Master sp. z o.o.

Sponsor:

Invenio Polska.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.