Wiadomości

  • 30 listopada 2022
  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2330

Uczniowie uszyli maskotki dla Świetlikowa. Kupimy je na jarmarku

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tychach uszyli maskotki - "Świetliczki" dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Będą je sprzedawać podczas XIV Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Uczniowie uszyli maskotki dla Świetlikowa - 11.2022 · fot. Karolina Chemicz-Pałys


Maskotki powstały ze skrawków tkanin, z użyciem wyobraźni i przy wielkim zaangażowaniu wolontariuszy, pod przewodnictwem pani Joli Żłobińskiej. Prezes Spółki "Śródmieście" Katarzyna Ptak udostępniła nieodpłatnie miejsce do przeprowadzenia warsztatów, a radna Karolina Chemicz-Pałys zadbała o wyposażenie we wszystkie niezbędne sprzęty.

- Gratuluję młodzieży wysiłku, jaki włożyli w pracę nad powstaniem "Świetliczków" oraz pracowni "Manufaktura", która wraz z uczniami tworzyła te piękne maskotki w Tyskich Halach Targowych. Maskotki są fantastyczne i z pewnością będą stanowiły cudowny prezent. To cudowne móc uczestniczyć w takim projekcie - mówi radna Karolina Chemicz-Pałys.

Loading...


Jarmark świąteczny odbędzie się w dniach 16-18 grudnia na Placu Baczyńskiego. Dochód ze sprzedaży pluszaków w całości zasili konto "Świetlikowa".

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.