Wiadomości

  • 25 listopada 2022
  • 3 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4643

W Tychach kręcili egipski teledysk ze śląskimi tancerkami!

Judyta Niyaf Mężyk prowadzi warsztaty tańca brzucha w Katowicach i Świętochłowicach. Ostatnio wraz ze swoimi kursantkami z formacji Orientalesia wystąpiła w dwóch egipskich teledyskach, które były kręcone w tyskim studiu oraz w Pszczynie. Utwór ma już ponad 6 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Jak to się stało, że wybrano właśnie nasze miasto do realizacji tego projektu? I dlaczego jest on tak popularny w sieci?- Ekipa skontaktowała sie ze mną, bo zobaczyła w mediach społecznościowych, że jestem profesjonalną tancerką, wykonującą taniec brzucha. Zaproponowali mi udział i zapytali, czy znam jeszcze inne tancerki. Ponieważ prowadzę lekcje tańca, zaangażowałam moje bardziej zaawansowane uczennice. W ten sposób powstały dwa teledyski. Jeden był kręcony w tyskim studiu, a drugi w Pszczynie - wspomina Judyta Niyaf Mężyk.

Jak wyjaśnia pani Judyta, ekipa z Egiptu chciała nakręcić teledysk na zachodzie. Kultura europejska jest interesująca dla młodych Egipcjan. Celem twórców było pokazanie na ekranie czegoś, czego u siebie nie znajdą. Scenerie pustynne nie wchodziły więc w grę.

W Tychach kręcili egipski teledysk ze śląskimi tancerkam, Judyta Niyaf Mężyk
W tyskim studiu kręcili egipski teledysk ze śląskimi tancerkami! · fot. kadr z teledysku


- Połączyliśmy jednak dwa światy ze względu na taniec arabski - taniec brzucha - podkreśla Judyta Niyaf Mężyk. - W teledysku występujemy najpierw w strojach codziennych, "europejskich", a później w kostiumach tanecznych - dodaje.

Piosenkarka, która wykonuje utwór, pochodzi z Kataru, ale mieszka w Egipcie
Piosenkarka, która wykonuje utwór, pochodzi z Kataru, ale mieszka w Egipcie · fot. kadr z teledysku


Piosenkarka, która wykonuje utwór, pochodzi z Kataru, ale mieszka w Egipcie. Dopiero zaczyna swoją karierę solową. Teledysk nagrywany w Tychach był jej pierwszym wideoklipem.

Judyta Mężyk, W Pszczynie nakręcili egipski teledysk z polskimi tancerkami
W Pszczynie nakręcili egipski teledysk z polskimi tancerkami! · fot. Bassant Salama


- Z Polski pochodzą reżyser, ekipa filmowa i osoba, która koordynowała wszystkie sprawy organizacyjne, opiekowała się muzykami. Część tych osób, m.in. tancerki, była ze Śląska. Pomysł na Pszczynę wyszedł od polskiej koordynatorki. Na początku zastanawialiśmy się nad realizacją klipu m.in. w Katowicach. Później postawiliśmy na Tychy, gdzie, jak wspomniałam, kręcony był teledysk studyjny. A z Tychów do Pszczyny jest niedaleko... - mówi tancerka.

Zdjęcia w Pszczynie realizowano w Parku Zamkowym, przy herbaciarni oraz przed zamkiem. Link do teledysku:- Jak wspomniałam, piosenkarka jest debiutantką, ale producent muzyczny, który wziął ją pod swoje skrzydła, jest jednym z najbardziej znanych producentów w Egipcie. Myślę, że to w dużej mierze wpłynęło na sukces obu kawałków- mówi Judyta Niyaf Mężyk.

Poniżej kulisy powstawania wideo w Pszczynie:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.