Wiadomości

  • 19 listopada 2022
  • 22 listopada 2022
  • wyświetleń: 4685

[ZDJĘCIA] Złote gody tyskich par

57 par świętowało w czwartek, 17 listopada 50-lecie małżeństwa. Jubilaci odebrali „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Wyróżnienia otrzymali także małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 60 lat.

Złote gody tyskich par - 17.11.2022 · fot. UM Tychy


Podczas uroczystości Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów, pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i życzył wielu kolejnych wspólnych lat w zdrowiu.

- Z pewną zazdrością patrzę na Państwa, na waszą wytrwałość i wspólne życie przez tyle lat. To wspaniałe osiągnięcie. Jestem przekonany, a mam zdecydowanie krótszy małżeński staż, że to nie jest proste - tym bardziej jestem pełen uznania. Jesteście wzorem i uczycie nas wszystkich, że wspólne życie to są kompromisy, umiejętność dogadywania się, tolerancja, akceptacja, a czasem opiekowanie się, gdy druga strona tego potrzebuje - mówił do obecnych na uroczystości jubilatów Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów.

Maciej Gramatyka podczas swojego wystąpienia nawiązał także do historii miasta.

- Jesteście też osobami, które budowały Tychy, pamiętacie początki miasta, będąc razem tworzyliście je dla nas - to dzięki wam to miasto rosło, powstawało. Dziękuję za to, jakie Tychy są dzisiaj, za wasz wkład w budowę miasta. Życzę wielu kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu i radości w naszym pięknym mieście.

Medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymało 57 par, które w tym roku obchodzą złote gody oraz 3 pary, które świętowały 60-lecie związku małżeńskiego.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie to najczęściej przyznawane przez prezydenta RP polskie odznaczenie państwowe. Medale wręczane są osobiście obojgu małżonkom z okazji 50-tej rocznicy ślubu.

„Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są nadawane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16 października 1992 r. (Dz.U.1992, Nr 90, poz. 450 z późn. zm.) przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą je wręczać: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

W Tychach wręczenia odznaczeń dokonuje Prezydent Miasta Tychy, na specjalnej uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.