Wiadomości

  • 18 listopada 2022
  • 19 listopada 2022
  • wyświetleń: 2845

Na oczach policjanta ukrył kradziony towar pod bluzą i zaczął uciekać

Nadkom. Marcin Krzemiński w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę, który wybiegając ze sklepu, w pośpiechu chował coś do swojej bluzy. Jak się okazało, powodem ucieczki 33-latka była kradzież.

policja, radiowóz, ilustracja
Na oczach policjanta ukrył kradziony towar pod bluzą i uciekł · fot. KMP Tychy


Zdarzenie miało miejsce w minionym tygodniu na ulicy Starokościelnej w Tychach. Zastępca Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nadkom. Marcin Krzemiński w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę wybiegającego ze sklepu, który chował coś do kieszeni swojej bluzy. Zachowanie to wzbudziło czujność policjanta dlatego ruszył za mężczyzną i zatrzymał go ulicę dalej.

Po zatrzymaniu, wyszedł na jaw powód jego ucieczki. Okazało się, że 33-latek dokonał kradzieży w sumie w dwóch sklepach na łączną kwotę ponad 100 złotych. Na miejscu zjawił się patrol mundurowych, który przejął złodzieja. Policjanci nałożyli na niego dwa mandaty karne po 500 złotych, a skradzione artykuły zwrócili pracownikom sklepu.

- Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym policję w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Współpraca z policjantami i szybka informacja jest bardzo istotna w celu zatrzymania sprawcy. Dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście - mówią tyscy funkcjonariusze.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.