tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2022

17-letnia tyszanka dyrygowała elbląskiej orkiestrze

W lipcu tego roku Hania Derej - 17-letnia kompozytorka, pianistka i dyrygentka z Tychów została laureatką konkursu „Młody Wirtuoz” w kategorii dyrygentury podczas Elbląg Music Masterclass. Nagrodą było poprowadzenie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej podczas jednego z koncertów w sezonie artystycznym 2022/2023.

Reklama

17-letnia tyszanka dyrygowała elbląskiej orkiestrze
17-letnia tyszanka dyrygowała elbląskiej orkiestrze · fot. TVP


Wydarzenie z jej udziałem odbyło się 5 listopada. Zaprezentowała się w półgodzinnym repertuarze, jakim była Serenada na smyczki E-dur op. 22 Antonego Dworzaka.

W wywiadzie udzielonym telewizji TVP3 Olsztyn powiedziała, że jej główną pasją jest kompozycja. Jak przyznała, komponuje na różne składy, m.in. na orkiestry, którymi ktoś musi kierować podczas wykonywania jej autorskich utworów - właśnie tak zaczęła się jej przygoda z dyrygenturą.

Hania jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach
i uczennicą III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej w klasie fortepianu jazzowego i klasycznego.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.