Wiadomości

  • 13 listopada 2022
  • 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 3626

[ZDJĘCIA] Uderzył w ogrodzenie i zaparkowane auta. Miał 3 promile

W sobotę, 12 listopada około godziny 20:45 dyżurny tyskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Paprocańskiej kierowca dostawczego Forda uderzył w ogrodzenie posesji oraz zaparkowane w pobliżu samochody, a jego zachowanie wskazuje na to, że jest pijany i będzie próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Strażnicy miejscy ujęli pijanego kierowcę - 12.11.2022 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zgłoszenie natychmiast zadysponowane zostały patrole policji i straży miejskiej. Pierwsi na miejscu byli tyscy strażnicy miejscy, którzy dokonali ujęcia kierowcy dostawczego Forda. Mężczyzna ledwo stał na nogach. Zostały wobec niego zastosowane środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Po przybyciu na miejsce patrolu policji strażnicy przekazali im mężczyznę. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało u niego 1,44mg/l co daje 3 promile w wydychanym powietrzu. Teraz czeka go sprawa w sądzie oraz pokrycie wyrządzonych szkód z własnej kieszeni.

Pojazd sprawcy zdarzenia został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Działania na miejscu trwały kilka godzin. Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.