Wiadomości

  • 11 listopada 2022
  • 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 7600

[WIZUALIZACJA] Będzie nowe miejsce na Paprocanach!

Urząd Miasta Tychy rozstrzygnął przetarg na remont i przebudowę jednego z obiektów na terenie ośrodka wypoczynkowego Paprocany. Przy ulicy Parkowej 17 w przyszłym roku postanie obiekt gastronomiczny.

[WIZUALIZACJA] Projekt restauracji na Paprocanach · fot. UM Tychy


Umowa z dzierżawcą została już podpisana. Zwycięzca przetargu ma czas do 31 października 2023 roku na przygotowanie obiektu do rozpoczęcia działalności zgodnie z zaproponowanym projektem. Za rok - w listopadzie restauracja powinna już działać.

Projektowany budynek będzie miał 1 kondygnację, a sama bryła ma prostą, nowoczesną formę o stonowanej kolorystyce w odcieniach beżu i grafitu z elementami stalowymi. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 378 m2.

- Budynek zaprojektowano jako całość więc budynek od strony północnej zostanie połączony z budynkiem po stronie południowej. Większość elewacji zachodniej - od strony jeziora, zostanie przeszklona, zaprojektowano fasadę szklaną na pełną wysokość, by odbijała się w niej zieleń i jezioro. Pozostała część elewacji zostanie wykończona płytą włókno-cementową ryflowaną w kolorze beżowym - mówi Katarzyna Szymkowska - naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w UM Tychy.

Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt zakłada także znaczne zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej. Obecnie teren prawie w całości jest utwardzony płytami betonowymi. Zaprojektowano wiele donic terenowych z roślinnością. Część tarasu betonowego zastąpi trawnik. Rosnące w tym miejscu drzewa zostaną zachowane.

W ramach inwestycji pojawią się także stojaki na rowery w trzech lokalizacjach w pobliżu nowego obiektu.

Firma AQVA Spółka z o.o. która wygrała przetarg, zgodnie z umową będzie dzierżawiła obiekt przez 20 lat - do 2042 roku.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.