Wiadomości

  • 9 listopada 2022
  • 13 listopada 2022
  • wyświetleń: 1999

[ZDJĘCIA] Powiększa się sieć zielonych przystanków w Tychach

Zielonych przystanków w Tychach jest coraz więcej. Ostatnio pojawiły się w trzech nowych lokalizacjach.

Zielone przystanki w Tychach - 11.2022 · fot. Tyski Zakład Usług Komunalnych


Nowe przystanki pojawiły się następujących lokalizacjach:

  • Tychy Stoczniowców 70,
  • Tychy Elfów, przy ul. Grota Roweckiego
  • Tychy Cmentarz Wartogłowiec przy ul. Oświęcimskiej.


Do nasadzeń, które pokryją konstrukcję i stworzą zieloną ścianę przy przystankach zastosowano kompozycję pnączy takich jak: bluszcz, kokornak, powojniki, winorośle amurskie.

Zimozielone bluszcze, które początkowo rosną nieco wolniej zestawiono z pnączami o szybszym wzroście takimi jak powojniki oraz winorośle amurskie. Dodatkowo bluszcze o ciemnych, drobnych liściach połączono z kokornakiem, który posiada duże jasnozielone liście. Powojnik ozdabiać będzie zielony przystanek kwiatami oraz stanowić będzie pokarm dla owadów. Jesienią "zielona ściana" przebarwi się na szkarłatny kolor dzięki winorośli amurskiej.

U podstawy konstrukcji, w usuniętym fragmencie chodnika, zastosowano byliny takie jak liliowce ogrodowe, rudbekie błyskotliwe oraz ostróżki ogrodowe. Rośliny dobrano w zależności od wystawy przystanku.

Przypominamy, że na terenie naszego miasta wcześniej powstały już 3 zielone przystanki (przy al. Niepodległości - obok sklepu Azet, przy al. Piłsudskiego - Tychy Skałka oraz przy al. Niepodległości -Tychy Tęcza), które można podziwiać w pełnej okazałości.

ar / tychy.info

źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.