tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2022
  • 10 listopada 2022

Płacił kradzioną karta płatniczą. Trafił do aresztu

Tyscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który dokonał transakcji zbliżeniowych przy użyciu skradzionej karty płatniczej.

Reklama

areszt, policja
Płacił kradzioną karta płatniczą. Trafił do aresztu · fot. KMP Tychy


49-latek wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli, kiedy to w policyjnej bazie okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Tychach do odbycia kary. Jednak znany policjantom ze wcześniejszych przestępstw mężczyzna pozostał także w zainteresowaniu policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Śledczy wykonali szereg czynności oraz zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 49-latkowi 12 zarzutów. Dotyczyły one transakcji zbliżeniowych przy użyciu uprzednio skradzionej karty płatniczej na łączną kwotę ponad 400 złotych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.