Wiadomości

  • 8 listopada 2022
  • 12 listopada 2022
  • wyświetleń: 4425

[ZDJĘCIA] Najzdolniejsi uczniowie w Tychach nagrodzeni!

W poniedziałek, 7 listopada w Teatrze Małym w Tychach odbyła się Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów. Podczas wydarzenia wręczono dyplomy, wyróżnienia i nagrody uczniom tyskich szkół wyróżniającym się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi.

Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów - 07.11.2022 · fot. Kamil Peszat / UM Tychy


Podczas tegorocznej gali dyplomy trafiły do 40 uczniów - stypendystów „Tyskich Orłów”. Przyznane wyróżnienia dotyczyły osiągnięć artystycznych i naukowych (32 uczniów) oraz osiągnięć sportowych (8 uczniów).

Stypendium pn. „Lider Zawodu” przyznawane za znaczące osiągnięcia w zakresie kształcenia w zawodzie otrzymało w tym roku 2 uczniów.

- Dla mnie to wyjątkowe doświadczenie - oklaskiwać i podziwiać Wasz talent - mówił podczas Gali Maciej Gramatyka zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

- Mieć talent i umiejętności to jedno - ale pracować nad tym by je rozwijać, to coś niezwykle ważnego i istotnego. Pokazujecie, że macie cel, potraficie rozwijać siebie i przekraczać różnego rodzaju granice - tego wam życzę w przyszłości w Waszym zawodowym życiu - zwrócił sie do zgromadzonych w teatrze uczniów Maciej Gramatyka i zaapelował:

- Myślcie niestandardowo, niech nic Was nie ogranicza - pracujcie dla siebie, byście czuli się spełnieni.

Ponadto za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe wyróżnionych zostało łącznie 55 młodych tyszan. W tym:

  • 15 uczniów, którzy są laureatami konkursów przedmiotowych, laureatami i finalistami olimpiad dla szkół ponadpodstawowych oraz uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w prestiżowych konkursach co najmniej na poziomie wojewódzkim w roku szkolnym 2021/2022;
  • 21 uczniów - za sukcesy sportowe, medalistów w konkurencjach i dyscyplinach olimpijskich mistrzostw Polski organizowanych przez związki sportowe lub szkolne związki sportowe lub prestiżowych turniejów organizowanych cyklicznie przez inne podmioty, osiągających znaczące sukcesy sportowe w zawodach na szczeblu ogólnopolskim lub wyższym, oraz uczniów powołanych do reprezentacji Polski;
  • 10 uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w innych kategoriach czym przyczyniają się do budowania dobrego wizerunku i promowania miasta Tychy
  • 9 uczniów oraz przedstawiciele grup Corrida i Pinezka za sukcesy w kategorii artystycznej - laureaci co najmniej 3 nagród lub pierwszych miejsc w różnych konkursach artystycznych międzynarodowych lub ogólnopolskich o wysokiej randze.


Wyróżnienia i nagrody wręczali Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych oraz jako przedstawiciel sponsorów nagród - Rafał Żelazny, Wiceprezes, Członek Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Gratulacje skierowano również do 62 uczniów szkół, którzy zostali wyróżnieni prestiżowymi stypendiami takimi jak Stypendium Prezesa Rady Ministrów czy stypendium „Śląskie. Inwestujemy w talenty”. Listy gratulacyjne wręczyła Barbara Konieczna Przewodnicząca Rady Miasta Tychy.

Tyską Galę Najzdolniejszych Uczniów uświetniły występy tyskiej młodzieży: akrobatyczne (Nikola Dynak), instrumentalne (Szymon Olech - perkusja), taneczne (Maja Cybulska, Lena Ogiela, Alicja Jęczmyk), wokalne (Kruczkowska Grupa Artystyczna) i tanczno-muzyczne (Zespół Pinezka).

Nagrody dla szczególnie uzdolnionych i wyróżniających się uczniów ufundowali: firma CVGS, Lodowato, N-Serwis.pl, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Master - Odpady i Energia, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tychach, Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach, Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego "Rosa", firma Schöck.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.