Wiadomości

  • 13 listopada 2022
  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 1509

Pomóżmy niepełnosprawnym dzieciom dotrzeć na rehabilitację

Można wesprzeć zakup mikrobusa dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tychach. Zbiórkę na zakup pojazdu otwarło stowarzyszenie rodziców.

Koło PSONI w Tychach prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjny-Edukacyjno-Wychowawczy, w którym realizują obowiązek szkolny dzieci z mniejszą lub większą, ale widoczną niepełnosprawnością. Są to dzieci, które wymagają codziennej terapii i rehabilitacji, kontaktu z ukochanymi wychowawcami oraz koleżankami i kolegami w grupach. Aby dojechać do OREW potrzebują busa, bo podopieczni w olbrzymiej większości są przewożone w wózkach specjalistycznych. Obecny pojazd, którym dojeżdżają, ma prawie 20 lat i już od jakiegoś czasu się psuje.

PSONI Tychy
PSONI Tychy · fot. PSONI Tychy


- Podobno bunt jest rozwojowy jak to powtarzają nasi Terapeuci, ale w tym wypadku uniemożliwia rozwój naszym Podopiecznym. Naprawy pochłaniają masę funduszy, o które coraz ciężej - mówią rodzice dzieci niepełnosprawnych.

- Przyjdzie nam chyba zostać z dziećmi w domach, bo nie stać naszego Koła na zakup nowego mikrobusu. W obecnych czasach trudno jest kupić jakikolwiek samochód, bo sami Państwo wiecie, brak części, producenci ograniczyli produkcję, najpierw covid, a teraz wojna za wschodnią granicą. Ale kupno samochodu przystosowanego dla osób z niepełnosprawnością ruchową graniczy z cudem - dodają.

Rodzice zwrócili się już do Urzędu Miasta Tychy, który, jak relacjonują, obiecał wsparcie, dostali również fundusze z PFRON. Od lat wspiera ich też Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska, które również obiecało pomoc.

- Już cieszyliśmy się, że już prawie, już tuż tuż i... trach. Cena w ciągu dwóch miesięcy wzrosła o 60 tysięcy zł. I tej kwoty właśnie nam brakuje. Prosimy, a właściwie błagamy! Pomóżcie nam zebrać tę kwotę... Robimy co możemy, organizujemy kiermasze, oszczędzamy i ciułamy grosz do grosza, żeby kupić tak potrzebny naszym dzieciom środek transportu... - mówią organizatorzy zbiórki.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.