Wiadomości

  • 7 listopada 2022
  • 8 listopada 2022
  • wyświetleń: 4949

Mecz z Ruchem Chorzów. Race, świece dymne i petardy

W sobotę, 5 listopada ponad 250 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i Ruch Chorzów. W trakcie meczu kibice GKS Tychy rozwinęli flagę wielkoformatową, odpalili świece dymne oraz race. Tyscy kryminalni ustalają tożsamość osób, które dopuściły się tzw. "przestępstw stadionowych".W minioną sobotę na Stadionie Miejskim w Tychach przy ulicy Edukacji rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i Ruch Chorzów. Na trybunach zasiadło blisko 7 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało ponad 250 policjantów z Tychów, Sosnowca, Bielska-Białej, Rybnika, Czeladzi, Częstochowy, oraz katowickiego oddziału prewencji.

Policja zabezpieczała mecz z Ruchem Chorzów w Tychach - 07.11.2022 · fot. KMP Tychy


Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice widowiska sportowego. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

GKS Tychy - Ruch Chorzów - 5.11.2022
GKS Tychy - Ruch Chorzów - 5.11.2022 · fot. Tomasz Gonsior


W trakcie meczu została rozłożona flaga sektorowa oraz zostały odpalone świece dymne oraz race. Jedna petarda hukowa została rzucona na płytę obok bramkarza, przez co mecz został przerwany na jedną minutę. Nikt nie został ranny. Teraz tyscy kryminalni ustalają tożsamość pozostałych osób, które dopuściły się tzw. przestępstw stadionowych.

Podczas wejścia kibiców przyjezdnych na stadion jeden z kibiców Ruchu Chorzów próbował wnieść na teren imprezy masowej alkohol. Mężczyzna został przekazany policji przez służbę ochrony.

GKS Tychy - Ruch Chorzów - 5.11.2022
GKS Tychy - Ruch Chorzów - 5.11.2022 · fot. Tomasz Gonsior


Policja przypomina, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów.

Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.