Wiadomości

  • 5 listopada 2022
  • wyświetleń: 4410

Child Alert odwołany. 5-letnia Mia cała i zdrowa!

W sobotę, 5 listopada po południu w Oświęcimiu odnaleziono ciało 26-letniej kobiety. Poszukiwana była córka ofiary, 5-letnia Mia, która została uprowadzona przez ojca - uruchomiono Child Alert. W sobotę wieczorem dziecko zostało odnalezione na ternie Danii.

akta, dochodzenie, policja, kajdanki
Child Alert odwołany. 5-letnia Mia cała i zdrowa! · fot. KMP Bielsko-Biała


Jak poinformował portal oswiecim112.pl, dziś po godzinie 17.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, który odnalazł w mieszkaniu martwą 26-letnią córkę.

- Aktualnie trwają działania policji i prokuratury. Możemy potwierdzić, że doszło do ujawnienia zwłok 26-latki w jej mieszkaniu. Sprawa najprawdopodobniej ma charakter kryminalny - potwierdził serwisowi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiego Garnizonu Policji.

Radio RMF FM poinformowało, że podejrzewanym o zabójstwo 26-latki jest partner kobiety, 25-letni obywatel Norwegii Ingebright G. Mężczyzna zabrał także ich wspólne dziecko - 5-letnią Mię. Policja rozesłała komunikaty z rysopisem mężczyzny do komend w całej Polsce. Zdecydowano również o uruchomieniu Child Alertu

W sobotę wieczorem 5-letnia Mia została odnaleziona cała i zdrowa na terenie Danii. Tamtejsi policjanci zatrzymali do kontroli samochód podany w komunikatach do wszystkich służb mundurowych w Europie. Nieoficjalnie wiadomo, że zatrzymany został również ojciec dziecka. Trwają dalsze czynności w sprawie.

mp, sid / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.