Wiadomości

  • 4 listopada 2022
  • wyświetleń: 2875

Usterka infrastruktury kolejowej. Pociągi notowały duże opóźnienia

Pasażerowie Kolei Śląskich i PKP Intercity musieli liczyć się w piątek, 4 listopada z dużymi opóźnieniami w kursowaniu pociągów. Powodem była poważna usterka infrastruktury kolejowej.

kolej, koleje śląskie, linia kolejowa, zabrzeg, czechowice
Usterka infrastruktury kolejowej. Pociągi notowały duże opóźnienia · fot. wpk / tychy.info


Do usterki doszło na linii kolejowej pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Pszczyną. Pociągi były opóźnione nawet o 3 godziny. Chodzi o relacje z i do Bielska-Białej, Żywca i Zwardonia, a także Cieszyna i Wisły. Koleje Śląskie podstawiały zastępczą komunikację autobusową dla wybranych pociągów.

Ze względu na usterkę na godzinę konieczne było wstrzymanie ruchu pociągów na wspomnianym fragmencie linii kolejowej. Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK poinformowała nasz portal, że około godziny 12.30 usunięto usterkę i od tamtego momentu pociągi zmieniały kierunek jazdy na czechowickiej Ochodzy - wcześniej, w czasie usuwania defektu, musiały dojeżdżać aż do Chybia.

Z kolei jak przed południem przekazała nam Patrycja Tomaszczyk, rzeczniczka prasowa Kolei Śląskich, pasażerowie pociągów musieli liczyć się z opóźnieniami do końca dnia, ze względu na "efekt kaskadowy".

Bieżące informacje o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich można znaleźć na oficjalnej stronie przewoźnika, w zakładce "Informacje o utrudnieniach".

mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.