Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 1233

Podsumowanie akcji "Wszystkich Świętych" na tyskich drogach

Od 28 października do 2 listopada trwały działania związane z dniem „Wszystkich Świętych”. O bezpieczeństwo na drogach oraz w rejonach cmentarzy dbali policjanci drogówki wspierani przez mundurowych wydziału prewencji oraz kryminalnych. W akcję zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz młodzież liceum mundurowego. Weekend minął spokojnie i bezpiecznie, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Tyska drogówka
Tyska drogówka · fot. KMP Tychy


W ciągu 6 dni policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a do kolizji wyjeżdżali 13 razy. Ponadto mundurowi w tym czasie zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, z czego jeden popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, a czterech pozostałych popełniło wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu. Łącznie mundurowi wykonali ponad 600 badań na zawartość alkoholu w organizmie kierujących.

O bezpieczeństwo na drogach oraz w rejonach cmentarzy dbali policjanci wydziału ruchu drogowego wspierani przez mundurowych wydziału prewencji oraz kryminalnych.

W akcję zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz młodzież liceum mundurowego. Czuwali oni nad płynnością ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, jak również patrolowali okolice cmentarzy i parkingów, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

Mundurowi wraz z uczniami klasy policyjnej prowadzili także działania profilaktyczne, rozdając elementy odblaskowe oraz etui na karty bankomatowe.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - mówią tyscy funkcjonariusze.

Pomimo zakończenia działań, policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.