tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2022
  • 7 listopada 2022

Dzień pełen wrażeń. 7-letni Fabian gościł na tyskiej komendzie

Dzień pełen wrażeń mógł przeżyć w tyskiej komendzie 7-letni Fabian, zaproszony przez mundurowych z okazji swoich 7 urodzin. Prócz sporej dawki wiedzy dotyczącej bezpiecznych zachowań Fabian miał też okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Na koniec otrzymał od mundurowych prezent. Spotkanie było możliwe dzięki sile internetu oraz dobrej komunikacji wśród policjantów.

Reklama

Dzień pełen wrażeń. 7-letni Fabian gościł na tyskiej komendzie - 10.2022 · fot. KMP Tychy


Historia związana z wizytą Fabiana w tyskiej komendzie rozpoczęła się w województwie lubelskim. Otóż jeden z policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Rykach znajduje się w internetowej grupie wsparcia dla osób, u których dzieciom zdiagnozowano zaburzenia autystyczne. Jest na niej także rodzina z Tychów, która ogłosiła na grupie, że marzeniem ich syna jest otrzymanie dużej ilości kartek urodzinowych. Na rozpowszechnienie tej informacji nie trzeba było długo czekać. W dniu urodzin Fabian otrzymał ogrom życzeń, które nadsyłane były także zza granicy!

Policjanci z Tychów również przekazali mu kartkę i oprócz tego zaprosili na wizytę do Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Spotkanie było znakomitą okazją przede wszystkim do przekazania chłopcu informacji na temat bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że chłopiec nie chodzi do stacjonarnej szkoły, a ma indywidualne zajęcia, tradycyjne spotkanie z funkcjonariuszami w szkole nie byłoby możliwe.

Fabian miał okazję zobaczyć bajkę pomocną w przekazywaniu treści w zakresie bezpiecznych zachowań, o czym następnie mógł porozmawiać z mundurowymi. Ogrom emocji sprawiło mu zarówno oglądanie sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w służbie jak i radiowozu. Fabian zwiedził także tymczasowe pomieszczenie do osób zatrzymanych, poznał dyżurnych i mógł zobaczyć jak pracują.

Solenizant nie spodziewał się, że prócz tylu atrakcji otrzyma także od tyskich mundurowych prezenty, które wręczył p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji. Ponadto jeden z tyskich policjantów, który służy także w Ochotniczej Straży Pożarnej poinformował, że również strażacy szykują niespodziankę chłopcu!

- Życzymy Fabiankowi dużo zdrowia na co dzień oraz takiego uśmiechu jak towarzyszył mu podczas wizyty na komendzie - mówią tyscy policjanci.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.