Wiadomości

  • 2 listopada 2022
  • 9 listopada 2022
  • wyświetleń: 3085

Nowy radiowóz - ambulans wyjechał na tyskie drogi

W poniedziałek, 31 października na tyskie drogi wyjechał nowy radiowóz marki Volkswagen Crafter z wyposażeniem tak zwanego ambulansu pogotowia ruchu drogowego, który został wyposażony w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych. Teraz policjanci jeszcze lepiej będą mogli zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Nowy radiowóz - ambulans wyjechał na tyskie drogi - 31.10.2022 · fot. KMP Tychy


Ten nowoczesny i specjalistyczny samochód posiada niezbędne wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych, między innymi znak zmiennej treści na dachu pojazdu, na którym można wyświetlać znaki drogowe.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego został zbudowany na podwoziu VW Crafter przez firmę AMZ Kutno. Pojazd wyposażony w wysokoprężny silnik 2,0 o mocy 170 KM sprzężony z automatyczną skrzynią biegów. Pojazd wyposażony został m.in. w maszt oświetleniowy + agregat prądotwórczy, duży i czytelny wyświetlacz na dachu pojazdu, najaśnice przenośną, kolczatkę drogową, torbę medyczną, znaki pionowe, aparat fotograficzny, tachimetr. W przestrzeni pasażerskiej znajduje się w pełni wyposażone „biuro”, umożliwiające wykonywanie formalności podczas zabezpieczania miejsca wypadku drogowego.

Pojazd kosztował ponad pół miliona złotych i był możliwy dzięki wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W znaczący sposób podniesie komfort pracy funkcjonariuszy drogówki podczas obsługi zdarzeń drogowych oraz codziennej służby.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.