Wiadomości

  • 6 listopada 2022
  • wyświetleń: 4393

[Historyczne zdjęcie] Miasto Tychy w latach 60. i autobus WPK

Kolejne zdjęcie z archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach przedstawia ulicę Fryderyka Engelsa (obecnie Edukacji). Drogą porusza się autobus komunikacji miejskiej WPK.

Osiedla F i E: ul. Edukacji (dawniej ul. F. Engelsa)
Osiedla F i E: ul. Edukacji (dawniej ul. F. Engelsa) w latach 60. · fot. Andrzej Czyżewski / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Po lewej stronie widać budynek Klubu Górniczego NOT, za nim budynki szeregowo-galeriowe i Szkoła Podstawowa nr 15 na osiedlu E. W głębi Szkoła Podstawowa Specjalna nr 16 i budynki mieszkalne na osiedlu F.

W tle kolejne budynki tworzące miejską przestrzeń. Jeden najbardziej widoczny w centrum kadru to wysoki około dziewięciopiętrowy wieżowiec. Uchwycone w oddali żurawie mogą świadczyć o tym, że niektóre budynki pozostają nadal w budowie.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: http://www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj