Wiadomości

  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 711

Nowe defibrylatory na wyposażeniu Straży Miejskiej

Nowe defibrylatory AED HeartSine Samaritan PAD 350P są na wyposażeniu tyskiej Straży Miejskiej.

Nowe defibrylatory na wyposażeniu Straży Miejskiej
Nowe defibrylatory na wyposażeniu Straży Miejskiej · fot. Straż Miejska Tychy


Codzienne życie bardzo często weryfikuje nasze założenia i plany. Tak jest również w codzienne służbie strażników. Bardzo często z pozoru zwykłe i normalne zgłoszenie do dyżurnego SM w terenie zaczyna się od udzielenia pierwszej pomocy. Mając na względzie potrzeby służby każdy funkcjonariusz tyskiej Straży Miejskiej jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W wielu sytuacjach liczy się każda minuta. A czas udzielenia pomocy jest kluczowym elementem, nierzadko ratującym życie.

Nowe defibrylatory na wyposażeniu Straży Miejskiej
Nowe defibrylatory na wyposażeniu Straży Miejskiej · fot. Straż Miejska Tychy


- Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko przeszkolenie jest ważne. Praktyka i ciągłe ćwiczenie zmniejszają stres i ułatwiają szybkie i profesjonalne podejmowanie interwencji. Niemniej ważnym elementem w udzielaniu pierwszej pomocy są defibrylatory AED. Do naszej "służby" trafiły 2 defibrylatory AED - HeartSine Samaritan PAD 350P. Jeden jest dostępny w samochodzie patrolu interwencyjnego SM drugi został zamieszczony na Dworcu PKP w pobliżu Posterunku SM - mówi komendant SM.

Nowy sprzęt został zainstalowany a funkcjonariusze zostali przeszkoleni przez ratowników. - Mamy nadzieję, że defibrylator nie będzie musiał być nigdy używany a bateria wyczerpie się ze starości - mówią funkcjonariusze.

ar / tychy.info

źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.