tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2022

Policjanci zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi mundurowych

Tyscy policjanci uczestniczyli w „Tygodniu Kariery”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach. Stróże prawa zdradzili uczestnikom kilka tajników związanych ze służbą w Policji oraz przekazali informacje dotyczące rekrutacji. Spotkanie było okazją do zachęcenia młodzieży, by po zakończonej szkole wstąpić w szeregi mundurowych.

Reklama

Policjanci zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi mundurowych · fot. KMP Tychy


Policjanci zajmujący się profilaktyką, zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich oraz z zespołu kadr i szkolenia uczestniczyli w „Tygodniu Kariery”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach. Tematem przewodnim zajęć było zapoznanie uczniów z poszczególnymi etapami rekrutacji do Policji oraz wyszczególnienie problemów, z którymi najczęściej borykają się osoby, które wiążą swoją przyszłość z policyjnym mundurem.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć film z przebiegu testu sprawnościowego, który jest jednym z początkowych punktów przy ubieganiu się do służby. Ponadto poznali procedurę składania dokumentów oraz otrzymali cenne wskazówki, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszczególnych etapów, z którymi przyjdzie się im zmierzyć. Przeprowadzona prelekcja skłoniła uczniów do zadawania licznych pytań.

Udział w inicjatywie jest kontynuacją działań w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Policję tworzą ludzie… Twórzmy ją razem” oraz pozwala zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta.

ups / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.