tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2022

Podziękowania dla wiceprezes KSSE, która przechodzi na emeryturę

Na czwartkowej sesji Rady Miasta Tychy (27.10) Prezydent Tychów - Andrzej Dziuba wraz oraz radni Rada Miasta Tychy podziękowali za wiele lat owocnej współpracy i działalność na rzecz miasta - Ewie Stachurze-Pordzik - wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Reklama

Podziękowania dla wiceprezes KSSE, która przechodzi na emeryturę
Podziękowania dla wiceprezes KSSE, która przechodzi na emeryturę · fot. UM Tychy


Prezes kierowała Podtyską Strefą KSSE od 1996 roku. Wcześniej przez 18 lat pracowała w Urzędzie Miasta Tychy. To ona współtworzyła strefę ekonomiczną w naszym mieście. W dużej mierze dzięki jej zaangażowaniu w strefie działa dziś kilkadziesiąt firm, w których pracuje ponad 14 tys. osób. Brała czynny udział w tworzeniu Agencji Promocji Rozwoju Gospodarczego Miasta Tychy oraz opracowała koncepcję Inkubatora Przedsiębiorczości. Angażowała się w projekty edukacyjne dotyczące kształcenia zawodowego w naszym mieście m.in. „Absolwent, czyli zdrowe sposoby radzenia sobie w życiu”, „Szkoła i co dalej? Moja kariera zawodowa”, „Twoja ścieżka zawodowa, „Mama w Strefie Szans”, „Absolwent w Strefie Szans”, „Poznaj swój potencjał zawodowy”, „Gimnazjalista w Strefie Szans”, „Wizyty studyjne u pracodawców”, „Wyprawa po przyszłość”, „Drzwi otwarte”. Zainicjowała w 2005 r. działalność galerii Stref Art oraz powołanie Stowarzyszenia Młodych Twórców Stref Art.

- Lista jej osiągnięć i zasług nie tylko dla Tychów, ale dla rozwoju gospodarczego całego regionu jest naprawdę długa, ale dla mnie - Ewa to wyjątkowa, serdeczna osoba, zawsze pełna energii i gotowa do działania. Dziękuję za wszystkie lata współpracy! - mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Prezydent Tychów razem z Barbarą Konieczną - Przewodniczącą Rady Miasta Tychy wręczyli Ewie Stachurze-Pordzik symboliczny prezent. Podziękowania złożył jej także Rafała Żelazny - były tyski radny, który został nowym Wiceprezesem KSSE, a także Sławomir Sobociński - przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej i Infrastruktury, której Ewa Stachura - Pordzik była ekspertem i głosem doradczym.

Podziękowania dla wiceprezes KSSE, która przechodzi na emeryturę
Podziękowania dla wiceprezes KSSE, która przechodzi na emeryturę · fot. UM Tychy


Podczas sesji Ewa Stachura - Pordzik opowiedziała o początkach swojej pracy w strefie, o realiach lat 90-tych i trudnościach, z jakimi przyszło jej się mierzyć. Podziękowała za wsparcie i pomoc prezydentowi miasta, naczelnikom i osobom, na które zawsze mogła liczyć.

Podstrefa Tyska istnieje 20 lat, obecnie obszar ten liczy ponad 450 ha, inwestycje inwestorów to ponad 5 mld zł, stworzono ponad 14 tys. miejsc pracy. Tyska zarządza nieruchomościami w gminach: Tychy, Bieruń, Katowice, Miedźna, Świętochłowice, Piekary Śląskie, na terenie których zlokalizowanych jest blisko 70 firm.

ups / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.