tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2022

[ZDJĘCIA] Wręczono stypendia dla wybitnych studentów miasta Tychy

Na czwartkowej sesji Rady Miasta Tychy (27.10) prezydent Tychów - Andrzej Dziuba oraz Przewodnicząca Rady Miasta Tychy - Barbara Konieczna wręczyli stypendia wybitnym tyskim studentom i studentkom.

Reklama

Stypendia dla wybitnych studentów miasta Tychy - 27.10.2022 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


- To naprawdę niesamowite, że tak młodzi ludzie osiągają takie sukcesy. Jesteśmy ogromnie dumni, że mamy w mieście tak zdolną młodzież - mówi Barbara Konieczna, Przewodnicząca Rady Miasta Tychy. - Gratuluję wszystkim tegorocznym stypendystom i życzę im wielu kolejnych sukcesów oraz konsekwencji w dążeniu do realizacji swoich planów i marzeń - mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Tychów.

Stypendia Quod discis tibi dis cis zostały w tym roku przyznane 5 osobom. Otrzymali je:

Martyna BONK - Studentka kierunku Lekarsko - Dentystycznego na Wydziale Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Współautorka publikacji naukowych. Wolontariuszka działań na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia - pomoc w pracy punktów szczepień przeciwko COVID - 19.

Paweł SZCZĘSNY - Student kierunku Geografia na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Wolontariusz biegów parkun Polska, współtwórca ogólnodostępnego kursu maturalnego poradnikigeograficzne.pl i współtwórca kanału edukacyjnego Poradnik Geograficzny. Autor publikacji naukowych.

Tomasz BUDZIOSZ - Student kierunku Zarządzanie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tychy w latach 2019-2021. Obecnie Opiekun Młodzieżowej Rady. Zaangażowany w wiele projektów i inicjatyw adresowanych do Mieszkańców Miasta Tychy m.in. ”Tyskie Mikołajki na kołach”, „Wigilia dla potrzebujących”, ”WOŚPowa Gra Miejska”.

Oktavia BUJNOWICZ - Studentka kierunku Gitara klasyczna Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Udział w licznych koncertach m.in. zdobywczyni I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Kutnej Horze. Publikacje w ogólnopolskim magazynie gitarowym. Oktavia znalazła się w gronie 25 gitarzystów, których jury zakwalifikowało do przesłuchań II etapu Konkursu Gitarowego im. Jana Edmunda Jurkowskiego w ramach XVIII Śląskiej Jesieni Gitarowej w Tychach.

Katarzyna JANIK - Studentka kierunku Lekarsko - Dentystycznego na Wydziale Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka publikacji naukowych w tyskim czasopiśmie COGITO. Brała udział w akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie.

Stypendium dla wybitnych studentów miasta Tychy wynosi 1 789,42 zł (wypłacane jest jednorazowo).

ups / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.