tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2022
  • 11 listopada 2022

[ZDJĘCIA] 23. Kwesta listopadowa zakończona! Ile zebrano?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wszystkich Świętych" podaj

Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta po raz 23. zorganizowało Kwestę Listopadową, która odbyła się 1 listopada - w dniu Wszystkich Świętych. Uzbierano 100.077,41 złotych na rzecz utrzymania Domu Hospicyjnego w Tychach, w którym przebywają osoby nieuleczalnie chore.

Reklama

23. Kwesta listopadowa w Tychach - 01.11.2022 · fot. Hospicjum im. św. Kaliksta


Wolontariusze kwestowali na 7 cmentarzach. Byli to wolontariusze hospicyjni, uczniowie z tyskich szkół ponadpodstawowych oraz osoby prywatne.

- W tym roku również spotkaliśmy się z życzliwością i hojnością osób obecnych na cmentarzach. Bardzo dziękujemy za wsparcie. Wielkie serca okazali nam darczyńcy, dzięki którym mieliśmy dużo dobrego poczęstunku, również pomieszczenia na bazy kwesty były udostępnione bezpłatnie w tyskiej szkole i w domu parafialnym. Serdecznie dziękujemy - mówią organizatorzy z hospicjum.

Czym jest kwesta dla wolontariuszy hospicyjnych?

- Czekam na kwestę cały rok, bo mam poczucie, że jestem częścią wielkiej rodziny hospicyjnej, która każdego dnia działa na rzecz chorego - mówiła Sylwia.

- Kwesta jest dla mnie okazją do zrobienia czegoś dobrego bezinteresownie - powiedziała Klaudia.

- Kwesta jest dla mnie wielkim świętem hojności Tyszan - podkreśla Marysia.

Natomiast Maria, Zosia i Ilona odpowiedziały zgodnie:

- Kwesta daje mi poczucie robienia czegoś dobrego dla innych.

- W tym pięknym świątecznym dniu zadumy i refleksji nad sensem życia i śmierci doświadczyliśmy wielkiej hojności ludzkich serc. To dobro daje nam siłę do dalszej, codziennej pracy na rzecz chorego, który zasługuje na jak najlepsze warunki opieki aż do końca życia - dodają organizatorzy kwesty.

ar, ups / tychy.info

źródło: Hospicjum im. św. Kaliksta I

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wszystkich Świętych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wszystkich Świętych" podaj