tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2022
  • 30 października 2022

Podpalacz w rękach policji. 28-letni tyszanin usłyszał zarzut

28-letni tyszanin usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie dwóch pojemników na odpady. Zdarzenie miało miejsce ponad miesiąc temu, jednak skuteczna praca operacyjna doprowadziła śledczych do sprawcy. Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Reklama

W połowie września w nocy doszło do podpalenia pojemników na odpady we wiacie śmietnikowej na ulicy Ejsmonda w Tychach. Sprawca wymykał się, jednak nie pozostanie bezkarny dzięki policjantom z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy, którzy wpadli na jego trop. Praca operacyjna śledczych doprowadziła do zatrzymania 28-latka. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut zniszczenia dwóch pojemników na odpady poprzez podpalenie. Oszacowane straty przekroczyły tysiąc złotych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że niezmiennie trwa kampania społeczna "Nie reagujesz - akceptujesz!". Nie reagując na zachowania niezgodne z prawem dajemy przestępcom społeczne przyzwolenie!

ups / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.