tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2022
  • 25 października 2022

Zmarł Jerzy Ciałoń, ceniony trener piłki ręcznej w Tychach

Zmarł ceniony trener piłki ręcznej w Tychach, Jerzy Ciałoń. Wiadomość w mediach społecznościowych przekazała Tyska Galeria Sportu.

Jerzy Ciałoń
Jerzy Ciałoń · fot. Facebook / Tyska Galeria Sportu; Muzeum Miejskie w Tychach


- Powiedzieć o Panu Jerzym tylko Trener to jednak za mało. Pan Jerzy wychował w naszym mieście kilka pokoleń zawodniczek. Setki dziewcząt uczyło się pod jego okiem rozgrywania piłki, tajników gry na kole czy na skrzydłach. Był nie tylko świetnym szkoleniowcem, ale charyzmatycznym liderem, nauczycielem. Potrafił dostrzec potencjał zawodniczki, ukształtować jej sportowy charakter. Trener z powołania, człowiek z pasją... - napisała w mediach społecznościowych Tyska Galeria Sportu.

Jerzy Ciałoń urodził się w 1950 roku w Ełku. W młodości zapowiadał się na świetnego lekkoatletę, ale wybrał piłkę ręczną. Uczył jej w MKS Tychy, Fasamie Tychy, Maluchu Tychy, MOSM Tychy, w SP 12. Tyska Fasama w 1988 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych właśnie pod wodzą Jerzego Ciałonia.

Jerzy Ciałoń
Jerzy Ciałoń z zawodniczkami · fot. Facebook / Tyska Galeria Sportu; Muzeum Miejskie w Tychach


Trener pracował również z sukcesami w ligowych klubach z Chorzowa - Azotach i AKS-ie. Na Jego wiedzy i pasji poznali się w handballowej centrali: pracował jako szkoleniowiec reprezentacji Polski w kategoriach juniorskich i młodzieżowych.

- Cieszymy się, że w czerwcu 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć Pana Jerzego w TGS na spotkaniu z okazji 30-lecia mistrzowskiego tytułu Fasamy Tychy. Posypało się wówczas ze strony obecnych na sali zawodniczek wiele ciepłych słów pod adresem Trenera - podkreśla Tyska Galeria Sportu.

Jerzy Ciałoń
Jerzy Ciałoń z zawodniczkami · fot. Facebook / Tyska Galeria Sportu; Muzeum Miejskie w Tychach


Ostatnie pożegnanie śp. Jerzego Ciałonia odbędzie się we wtorek, 25 października o godzinie 11.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach.

mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.