tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2022
  • 4 grudnia 2022

Szlachetna Paczka 2022 w Tychach: otwarto bazę rodzin

Tyscy wolontariusze Szlachetnej Paczki zakończyli odwiedzanie potrzebujących rodzin i osób samotnych. Poznali ich historie, zapoznali się z potrzebami. Otwarto już bazę rodzin - każdy z nas może wybrać, komu chce pomóc! Znana jest także data Weekendu Cudów, podczas którego dostarczane są paczki.

Reklama

XXI Weekend Cudów Szlachetniej Paczki - Tychy 2021
XXI Weekend Cudów Szlachetniej Paczki - Tychy 2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


- Szlachetna Paczka jest z jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polce. Działa od 2001 roku. Inicjatywa oparta jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze pracują z nimi, zaś darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać drugiemu konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami - mówi Agata Kalabis - Koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki Śląskie.

XXI Weekend Cudów Szlachetniej Paczki - Tychy 2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W tym roku w naszym mieście działało 27 wolontariuszy. Już od początku października odwiedzali rodziny i poznawali historie:

  • osób samotnych
  • osób chorych oraz niepełnosprawnych
  • seniorów
  • samotnych matek oraz ojców
  • osób w trudnej sytuacji życiowej.


Szlachetna paczka w Tychach
Szlachetna paczka w Tychach · fot. Agata Kalabis


Otwarcie Bazy Rodzin w Szlachetnej Paczce to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie rodzin potrzebujących, rodzin do których dotarli wolontariusze. W tym roku otwarcie bazy miało miejsce 12 listopada o 8.00 rano. Od tej chwili przez kolejne tygodnie każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc.

Link: www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/?action=wybor_rodziny&place=menu

- To proste: zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły, przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny - wyjaśnia Agata Kalabis.

Szlachetna paczka w Tychach
Szlachetna paczka - magazyn w Tychach · fot. Agata Kalabis


W tym roku Weekend Cudów odbędzie się w dniach 10 - 11 grudnia. Tak jak w latach ubiegłych, magazyn będzie zlokalizowany w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach. Tam właśnie będą dziać się cuda!

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.