tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2022
  • 26 października 2022

[FOTO] Tak wygląda przebudowany odcinek ścieżki rowerowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

W tym tygodniu zakończyły się prace związane z przebudową 450-metrowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego na al. Piłsudskiego od Ronda Paprocańskiego do ul. Jordana. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Przebudowany odcinek ciągu pieszo-rowerowego na al. Piłsudskiego - 19.10.2022 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


W sierpniu pisaliśmy, że w Tychach kolejne ścieżki rowerowe przechodzą gruntowną modernizację. Prace trwały wówczas na odcinkach o łącznie długości 4,6 km. Oprócz przebudowy ciągu pieszo-rowerowego na Al. Piłsudskiego, która zakończyła się w październiku, roboty rozpoczęto na ścieżce rowerowej na ul. Budowlanych (od ul. Burschego do wysokości budynku Carboautomatyki) oraz na al. Jana Pawła II. Informowano również o pracach na dwóch odcinkach w ciągu al. Bielskiej - od ul. Edukacji do al. Niepodległości (po stronie Parku Niedźwiadków) oraz od wiaduktu przy stacji PKP Tychy - Bielska do ronda Polonia. Z kolei na ul. Żwakowskiej powstanie nowa ścieżka rowerowa i droga rowerowa. Będzie ona przebiegała na odcinku od ul. Kopernika do ul Harcerskiej.

Przypomnijmy, że w tym roku zakończyły się także prace wzdłuż ul. Dąbrowskiego, gdzie na odcinku pomiędzy ulicami Darwina a Grota Roweckiego powstała nowa ścieżka rowerowa. W tym samym rejonie rowerzyści mogą też korzystać z kładki pieszo-rowerowej, która zapewnia bezpieczny przejazd na drugą stronę wykopu kolejowego z ul. Dąbrowskiego na al. Jana Pawła II.

- Zależy nam przede wszystkim, aby połączyć istniejące ścieżki w spójną sieć, co ma umożliwić komfortowe podróżowanie rowerem przez Tychy - komentuje Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj