tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2022
  • 21 października 2022

Dzień Krajobrazu: warsztaty i książka o dębie z Parku Niedźwiadków

Na 20 października przypada Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Z tej okazji Tyski Zakład Usług Komunalnych zorganizował terenowe warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 40. Premierę miała również książka "Opowieść starego dębu" Mai Głowackiej, poświęcona 130-letniemu dębowi szypułkowemu, który wywrócił się podczas burzy w Parku Niedźwiadków.

Reklama

Dzień Krajobrazu w Tychach - 20.10.2022 · fot. UM Tychy


Tegoroczny temat Dnia Krajobrazu brzmi: Krajobraz: doświadczam w pełni. W ten sposób Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pragnie zwrócić uwagę na multisensoryczny charakter krajobrazu, którego odbiór zależy od bardzo wielu czynników i wrażliwości poszczególnych zmysłów. Krajobraz można zobaczyć, usłyszeć, powąchać, a nawet posmakować go i dotknąć. Odbieranie krajobrazu poprzez różne zmysły umożliwia nam doświadczanie go w pełni i nierzadko odkrywanie na nowo.

Warsztaty dla uczniów z TZUK - rodzaje krajobrazuW Tychach w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, Tyski Zakład Usług Komunalnych zorganizował warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 podczas których mieli okazję poznać różne rodzaje krajobrazu i próbowali je porównać wykorzystując do tego swoje zmysły. Była to okazja do sprawdzenia, który krajobraz - miejski, czy leśny bardziej im odpowiada i jak się czują w każdym z nich.

Opowieść dębu z Parku NiedźwiadkówKolejnym elementem obchodów Dnia Krajobrazu w Tychach jest premiera książki dla dzieci „Opowieść Starego Dębu”. To historia 130- letniego dębu szypułkowego, który wywrócił się w czasie burzy w czerwcu 2020 roku w Parku Niedźwiadków. Autorką opowieści jest Maja Głowacka naukowczyni, edukatorka i prezeska Fundacji Pracownia Edukacji Żywej, która na co dzień prowadzi warsztaty wspierające rozwój dzieci i rodzin w ramach projektu Kręgu Leśnych Rodzin. Ilustracje są autorstwa Elżbiety Moyski.

Książeczkę w formie ebooka (format pdf) można pobrać na stronie: umtychy.pl/media/get/10015187

dąb

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.