tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2022
  • 25 października 2022

"Sekrety zarządzania" dla Tychów za prostą komunikację z mieszkańcem

Podczas trwającego w Warszawie VI Krajowego Kongresu Sekretarzy, Aneta Luboń-Stysiak - Sekretarz Miasta Tychy odebrała wyróżnienie w konkursie "Sekrety Zarządzania". Tychy zostały docenione za wdrażany od 2018 roku projekt "Prostego słowa".

Reklama

"Sekrety zarządzania" dla Tychów za prostą komunikację z mieszkańcem
"Sekrety zarządzania" dla Tychów za prostą komunikację z mieszkańcem - 10.2022 · fot. UM Tychy


Celem konkurusu "Sekrety Zarządzania" była identyfikacja dobrych praktyk w samorządzie i ich popularyzacja. Laureaci konkursu otrzymali certyfikaty "Dobra Praktyka Zarządzania w Administracji Samorządowej".

Urząd Miasta Tychy został wyróżniony za Proste Słowo - projekt wdrażany od 2018 roku, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców.

O projekcie pisaliśmy w ubiegłym roku w artykule: Tyscy urzędnicy wprowadzili prosty język do pism i dokumentów

- W warsztatch projektowych udział wzięło 200 uczestników z 24 wydziałów tyskiego urzędu, a eksperci zbadali 100 urzędowych pism - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy.

- Dziś wiemy, że było warto. Pomogliśmy mieszkańcom, ale też sobie samym. Mamy mniej telefonów z pytaniami. Poprzez udzielanie dodatkowych wyjaśnień traciliśmy czas, który mogliśmy poświęcić na kolejne sprawy - dodaje Sekretarz.

VI Krajowy Kongres Sekretarzy, organizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST. Kongres jest corocznym spotkaniem Sekretarzy miast i gmin, powiatów oraz województw z całej Polski.

W programie tegorocznego wydarzenia znajdują się tematy związane z zarządzaniem jednostką, ale również zagadnienia rozwoju i komunikacji, zarządzania zasobami ludzkimi, kompetencjami przyszłości w zmieniającym się środowisku zewnętrznym, informatyzacją i cyfryzacją urzędu czy tematy z zakresu cyber bezpieczeństwa.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.