tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2022
  • 26 października 2022

[FOTO] Pokaz sprzętu wojskowego i spotkanie z żołnierzami

Pokaz sprzętu wojskowego, spotkanie z żołnierzami i możliwość wstąpienia do armii, a później mecz hokejowy! Wszystko to czekało na kibiców w niedzielę na Stadionie Zimowym w Tychach.

Reklama

Pokaz sprzętu wojskowego i spotkanie z żołnierzami na Stadionie Zimowym - 23.10.2022 · fot. Tomasz Gonsior


23 października na Stadionie Zimowym przed starciem tyskich hokeistów z JKH GKS Jastrzębie można było odwiedzić stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji już na 45 minut przed rozpoczęciem spotkania hokeistów.

Swój sprzęt zaprezentował 18 batalion powietrzno-desantowy z Bielska-Białej, 133 batalion lekkiej piechoty z Cieszyna oraz 5 pułk chemiczny z Tarnowskich Gór. Nie zabrakło ciekawych przedmiotów i interesujących informacji.

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji to instytucja, która ma swoich przedstawicieli w każdym województwie i skoncentrowana jest na rekrutacji i pozyskiwaniu żołnierzy do służby zawodowej i terytorialnej. WCR koordynuje i nadzoruje działalność wojskowych centrów rekrutacji w zakresie rekrutacji oraz spraw operacyjno-obronnych.

Służący w Wojskowych Centrach Rekrutacji żołnierze i pracownicy wojska odpowiadają za pozyskiwanie kandydatów. Żołnierze jako doradcy zawodowi spotykają się z ochotnikami, biorą udział w targach pracy, wojskowych piknikach oraz spotkaniach w szkołach.

Cel: 300 tysięczna armia. Jednym z priorytetów resortu jest zwiększenie liczebności armii, odtworzenie systemu rezerw oraz budowa efektywnego systemu szkolenia żołnierzy zawodowych. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji stanowi istotny element w budowie nowoczesnej i silnej armii.

ar, mp / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.