tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2022
  • 5 listopada 2022

Stadion Zimowy, jakiego nie znacie - zwiedzanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

5 listopada w godz. 12.00-13.00 będzie okazja do zwiedzenia najciekawszych, zwykle niedostępnych dla widzów, miejsc na Stadionie Zimowym.

Reklama

Lodowisko, lata 80. XX wieku
Lodowisko, lata 80. XX wieku · fot. Zygmunt Kubski


W ciągu kilkudziesięciu lat istnienia tyskie lodowisko przeszło wiele modernizacji, stając się w efekcie jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w kraju. W trakcie spaceru z przewodnikiem po Stadionie Zimowym będzie można m.in. zwiedzić zaplecze hali, trybunę honorową, szatnie i boksy hokeistów, obejrzeć z bliska trofea zdobyte przez GKS Tychy, dowiedzieć się jak działa rolba i system mrożenia lodu, a także poznać ciekawostki, związane z przepisami gry, organizacją meczów i historią hokeja w mieście.

Finałem spaceru będzie wizyta w pubie sportowym Iglo, w którym zgromadzone zostały liczne pamiątki, związane z tyskim hokejem.

Stadion Zimowy mieści się przy ul. gen. Charlesa de Gaulle’a 2 w Tychach. Początkowo był to obiekt odkryty, pierwsze mecze hokejowe rozegrano na nim w 1969 roku. W 1978 roku w miejscu dawnego lodowiska oddany został do użytku nowoczesny Stadion Zimowy wg projektu architekta Marka Dziekońskiego z Miastoprojektu Nowe Tychy. Hala lodowiska została zaprojektowana „w duchu architektury brutalistycznej, eksponującej surową urodę betonu i kontrastującej go z wielkimi przeszklonymi powierzchniami”. Swoje mecze domowe rozgrywa na nim pięciokrotny mistrz Polski GKS Tychy, a także kobieca drużyna Atomówki Tychy oraz amatorskie zespoły hokejowe.

Zwiedzanie Stadionu Zimowego

  • miejsce: Stadion Zimowy, ul. gen. Ch. de Gaulle’a 2, Tychy (zbiórka przed pubem sportowym Iglo, od ul. gen. Ch. de Gaulle’a)
  • prowadzą: Kamil Hajduk, Piotr Zawadzki
  • zapisy (liczba uczestników ograniczona): 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
  • wstęp wolny!


Zaprasza Muzeum Miejskie w Tychach!

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj