tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2022
  • 29 października 2022

Termomodernizacja Teatru Małego, remont wnętrz i dziedzińca

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych ogłosił przetarg na termomodernizację budynku Teatru Małego w Tychach wraz z przebudową jego wnętrza i zagospodarowaniem sąsiadującego terenu dla potrzeb organizowania kina plenerowego i spektakli teatralnych „pod chmurką”.

Reklama

teatr mały, teatr
Teatr Mały w Tychach · fot. tychy.info


Całkowity koszt zadania pn. „Termomodernizacja i modernizacja Teatru Małego w Tychach wraz z przebudową strefy wejściowej i zagospodarowaniem terenu” wynosi 23.400.000,00 zł, wkład własny wynosi 2.340.000,00 zł, a środki otrzymane z Polskiego Ładu: 21.060.000,00 zł,

Projekt obejmuje m.in. termomodernizację dachu oraz wymianę instalacji odgromowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej na energooszczędną, termomodernizację ścian, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania z nowym węzłem cieplnym, elektrycznej, klimatyzacji i wentylacji, hydrantowej, przeciwpożarowej, zagospodarowanie terenu (w tym m.in.: wykonanie miejsc parkingowych, placów i traktów pieszych, małej architektury).

Wykonane zostaną także wewnętrzne prace remontowe związane z remontami pomieszczeń sanitarnych, szatni, garderób, drewnianych podestów nad sceną, a także malowanie sufitu i ścian oraz wymianę foteli na widowni (sala teatralna liczy 426 miejsc siedzących).

Realizacja inwestycji wpłynie nie tylko na poprawę warunków użytkowania budynku i podniesienie jego estetyki, ale przyczyni się również do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska (redukcja PM10 i CO2) poprzez poprawę efektywności energetycznej miejskiej infrastruktury. Pozwoli też ograniczyć koszty bieżącego utrzymania obiektu.

Tyski Teatr Mały jest od 2000 roku samorządową instytucją kultury. Poza teatrem, w budynku prowadzi swoją działalność Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach im. Artystów Rodu Kossaków oraz Pokój Edukacji Twórczej, przeznaczony do realizacji projektów z zakresu edukacji kulturalnej oraz animacji społecznej. W teatrze odbywają się koncerty, spektakle teatralne, operowe, operetkowe, kabaretowe, teatry tańca oraz wydarzenia przybliżające działalność licznych teatrów amatorskich. W ramach struktury organizacyjnej placówki funkcjonuje również Pasaż Kultury Andromeda, w którym działa m.in. Miejska Galeria Sztuki OBOK, dysponująca własną kolekcją sztuki współczesnej.

Planowany termin zakończenia całej inwestycji to 30 czerwca 2024 roku.

Informacje o przetargu dostępne są pod linkiem: mzbmtychy.bip.gov.pl/publiccontracts/view/38432.


Teatr Mały
fot. BM / tychy.info
Teatr Mały
fot. BM / tychy.info

Teatr Mały
Tyski Rynek z lotu ptaka - 17.05.2017 · fot. tychy.info

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj