Wiadomości

  • 12 listopada 2022
  • 28 listopada 2022
  • wyświetleń: 4953

[ZDJĘCIA] 48. Tyskie Spotkania Teatralne za nami!

Cztery spektakle mistrzowskie, siedem prezentacji konkursowych, wystawa i spotkania z artystami - tak wyglądały tegoroczne 48. Tyskie Spotkania Teatralne. W sobotę 26 listopada poznaliśmy wyniki konkursu.

48. Tyskie Spotkania Teatralne za nami - 26.11.2022 · fot. Kamil Peszat / UM Tychy


Jury w składzie: prof. Krystyna Duniec, Adam Sajnuk, Agnieszka Kulińska oraz Igor Gorzkowski, po obejrzeniu siedmiu spektakli konkursowych, postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • Grand Prix 48. Tyskich Spotkań Teatralnych w wysokości 12.000 złotych za spektakl „Karma” w reż. Michała Miszy Czornego i Moniki Szydłowieckiej dla Teatr OdRuchu.
  • Nagrodę w wysokości 6.000 złotych za spektakl „Stąd” w reż. Marcina Wąsowskiego dla Teatr Ziemi Chełmskiej .
  • Wyróżnienie w wysokości 4.000 złotych za spektakl „Last Minute” w reż. Iwony Woźniak dla Teatr Naumiony .
  • Wyróżnienie w wysokości 4.000 złotych za spektakl „Ojcowie” w reż. Błażeja Biegasiewicza dla Studentów Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie .
  • Nagrodę aktorską w wysokości 2.000 złotych dla Magdaleny Owczarek z Teatr Naumiony za rolę matki w spektaklu „Last Minute”.
  • Nagrodę aktorską w wysokości 2.000 złotych dla Jakuba Maćkowiaka z Teatru Teatr T.C.R. za rolę Młodego w spektaklu „C.P.K.- Całkiem Piękny Kraj”.


Jak czytamy w opublikowanym uzasadnieniu: „Jury 48. Tyskich Spotkań Teatralnych (...) pozostaje pod wrażeniem poziomu intelektualnego i formalnego obejrzanych spektakli. Imponuje wysoka świadomość budowania scenicznych światów, sprawność dramaturgiczna oraz osobiste zaangażowanie twórców prezentacji konkursowych. Program 48 Tyskich Spotkań Teatralnych cechuje różnorodność performatywnych strategii i społecznopolityczny wymiar nieinstytucjonalnego teatru."

Loading...

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj