tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2022
  • 18 października 2022

Masterchef: Kuba z Tychów zostaje w grze!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tyszanie w programie MasterChef" podaj

Eleganckie danie z biwakowej żywności, ryba w soli i "odwrócona tarta" rodem z Francji - to zadania, które czekały na uczestników Masterchefa w 7 odcinku programu. Kuba Tomaszczyk z Tychów zostaje w programie i walczy dalej! Jakie wrażenie zrobiły jego dania na jurorach?

Reklama

Kuba Tomaszczyk w programie Masterchef
Kuba Tomaszczyk w programie Masterchef · fot. TVN / materiały prasowe


W siódmym odcinku Masterchefa na kucharzy czekały złote boxy, pod którymi ukryte były plecaki. Znalazły się w nich atrybuty każdego biwaku: słoiki, puszki i konserwy. Zadaniem uczestników było stworzenie z produktów ekskluzywnego dania.

Kuba Tomaszczyk
Kuba Tomaszczyk w programie Masterchef · fot. TVN / materiały prasowe


Kuba przyrządził zapiekankę z ciecierzycy z papryką i golonką w towarzystwie podpłomyka z serem i tymiankiem. Całość podał z sosem paprykowym. Danie przypadło jurorom do gustu! Michel Moran nie miał wątpliwości, że taką potrawę można podać w restauracji, jak zażartował, zwłaszcza w dobie kryzysu.

masterchef


W drugiej części odcinka kucharze walczyli w konkurencji eliminacyjnej. Na stanowiskach czekała na nich podpowiedź zadania: pylon i halit czyli cukier i sól. Uczestnicy musieli zrobić dwa dania: tarte tatin i rybę w soli.

masterchef


Kuba dobrze poradził sobie z zadaniem. Przygotował doradę faszerowaną tymiankiem i rozmarynem. Na talerzu znalazła się także sałatka z pomarańczą, fenkułem i miętą. Smak podkreślił sos jogurtowy, a dodatkiem były chipsy z batata. Anna Starmach doceniła kompozycję kolorystyczną dania, choć stwierdziła, że tyszanin przesadził z ilością świeżego czosnku. Mimo to potrawa przypadła jurorom do gustu.

Tarta także udała się 19-latkowi, choć, jak stwierdził Michel Moran, lepiej smakowała niż wyglądała.

masterchef


Kuba przechodzi dalej! Zobaczymy go już za tydzień w kolejnych kulinarnych konkurencjach!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Tyszanie w programie MasterChef

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tyszanie w programie MasterChef" podaj