Wiadomości

  • 13 października 2022
  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 3038

Wiele zdarzeń z udziałem osób na hulajnogach. Co na to policja?

W ostatnim czasie często pojawiają się informacje o kolejnych zdarzeniach z udziałem osób poruszających się na hulajnogach. Czy tyska policja wdraża bądź planuje działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa tych niechronionych uczestników ruchu drogowego w naszym mieście?

Potrącenie nastolatka na hulajnodze na al. Bielskiej - 05.06.2022
Potrącenie nastolatka na hulajnodze na al. Bielskiej - 05.06.2022 · fot. 112tychy.pl


Od stycznia pisaliśmy o następujących zdarzeniach z udziałem użytkowników hulajnóg w w Tychach:7 października portal tyskich służb ratowniczych 112 Tychy donosił o kolejnym potrąceniu osoby na hulajnodze - tym razem na ul. Armii Krajowej w rejonie ronda Olimpijskiego.

Jak informuje asp. szt. Barbara Kołodziejczyk - oficer prasowa tyskiej komendy policji, od początku roku zdarzeń z udziałem osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych było łącznie 13. Cztery zdarzenia zostały zakwalifikowane jako wypadki, w których poszkodowane zostały 4 osoby, z kolei pozostałe dziewięć zdarzeń to kolizje drogowe.

Potrącenie mężczyzny na hulajnodze  na al. Bielskiej - 08.06.2022
Potrącenie mężczyzny na hulajnodze na al. Bielskiej - 08.06.2022 · fot. 112tychy.pl


- Policjanci z wydziału ruchu drogowego cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na pieszych, rowerzystów jak również użytkowników hulajnóg elektrycznych. Funkcjonariusze drogówki dyscyplinują także kierujących pojazdami, którzy w rejonach przejść dla pieszych popełniają rażące wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości czy wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych, co jest bardzo niebezpiecznym manewrem na drodze. Ponadto profilaktycy oraz dzielnicowi podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą również zwracają uwagę na aspekt bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - opisuje działania policji rzeczniczka tyskiej komendy.

- Jednak żadne znaki, przepisy czy działania mundurowych nie zastąpią zdrowego rozsądku użytkowników dróg oraz przestrzegania obowiązujących przepisów. Dodatkowo na drodze należy stosować zasadę ograniczonego zachowania i mieć świadomość konsekwencji popełnienia błędu przez innych kierujących - wskazuje B. Kołodziejczyk.

Tyscy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i wzajemny szacunek na drodze. - Niech jazda będzie wyłącznie przyjemnością, a nie przyczyną tragedii - dodaje rzeczniczka komendy miejskiej.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.